İstanbul Konferansları

Tarihler: 17 Mart 2011 Perşembe ~ 17 Mart 2011 Perşembe 18:30

Yer: Pera Müzesi Oditoryumu

Ücret: Ücretsiz

Adres: Meşrutiyet Caddesi No.65 Tepebaşı Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 17, 2011 ~ Mar 17, 2011

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, İstanbul`a ilişkin tarih, arkeoloji, tarihi topografya, sanat tarihi gibi konularda, alanlarında uzmanlaşmış araştırmacılar tarafından Pera Müzesi Oditoryumu`nda sunulacak bir dizi konferans hazırladı.

2011 yılının ilk etkinliği, 17 Mart Perşembe saat 18:30`da Prof. Dr. Doğan Kuban`ın "Çağdaş İstanbul`da Tarihi Mirasın Konumu" adlı konferansıyla gerçekleşecek.

Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda önemli mimari yapıyı barındıran İstanbul`un tarihi mirasının korunması, güncelliğini koruyan oldukça karmaşık sorunları gündeme getirmektedir.

Konferans kapsamında, her iki dönemin kent dokusu ve mimari yapıları üzerinde birçok araştırma gerçekleştiren Prof. Dr. Doğan Kuban, günümüzde çeşitli tartışmalara konu olan İstanbul`da tarihi mirasın konumu ve korunmasına ilişkin sorunları ve olası çözümleri paylaşacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT