Makbul – Maktul İbrahim Paşa ve Sarayının Bilmeceleri

Tarihler: 12 Mart 2013 Salı ~ 12 Mart 2013 Salı 18:30

Yer: Pera Müzesi Oditoryumu

Adres: Meşrutiyet Cad. No.65 Tepebaşı Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Web: http://http://www.peramuzesi.org.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 12, 2013 ~ Mar 12, 2013

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, İstanbul'a ilişkin tarih, arkeoloji, tarihi topografya, sanat tarihi gibi konularda, alanlarında uzmanlaşmış araştırmacılar tarafından Pera Müzesi Oditoryumu'nda sunulan konferans dizisine yeni dönemde de devam ediyor.

Prof. Dr. Nurhan Atasoy’un 12 Mart Salı, saat 18:30’da Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleştireceği konferansın konusu Makbul – Maktul İbrahim Paşa ve Sarayının Bilmeleceleri.

Prof. Dr. Nurhan Atasoy konuşmasında, Kanuni Sultan Süleyman’ın ünlü sadrazamı damat İbrahim Paşa’yı ve bugün Türk ve İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılan Sultanahmet Meydanı’ndaki sarayını ele alacak.

Atasoy, İbrahim Paşa’yı ve 16. yüzyıldan bu yana kesintisiz olarak kullanılan ve İstanbul’daki tek vezir sarayı niteliğindeki konutunun mimari özellik ve evrelerini, zaman içinde uğradığı kimlik değişimlerini, tanıklık ettiği tarihi ve kültürel olayları, 1930’lardaki yeniden kimliklendirme çabalarına rağmen önemli bir kısmının yıkılarak mimar Sedad Hakkı Eldem tarafından Adalet Sarayı’na dönüştürülme serüvenini, minyatür, fotoğraf, çizim ve arşiv belgeleri eşliğinde anlatacak.

www.iae.org.tr

Makbul – Maktul İbrahim Paşa ve Sarayının Bilmeceleri

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT