Sophie Calle - Üçüncü Göz

Tarihler: 04 Aralık 2011 Pazar ~ 04 Aralık 2011 Pazar 14:00-15:30

Yer: Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM)

Adres: Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan 34467 İstanbul Sarıyer İstanbul

Telefon: 0212 277 22 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 4, 2011 ~ Ara 4, 2011

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Newsweek tarafından günümüzün en önemli 10 çağdaş sanatçısı arasında gösterilen Fransız sanatçı Sophie Calle’i ağırladığı “Son Kez, İlk Kez” adlı sergisine paralel olarak, Psike İstanbul Derneği iş birliği ile dikkat çekici bir panel düzenliyor. Görme duyusunun başrolde olduğu, ziyaretçileri sarsıcı bir yolculuğa çıkaran serginin etkinlikleri kapsamında 4 Aralık Pazar günü saat 14:00-15:30 arasında düzenlenecek Üçüncü Göz adlı panelde, serginin zengin çağrışımları psikanalitik, kültürel, sosyal, gelişimsel ve sanatsal açıdan ele alınacak.

Nilüfer Güngörmüş Erdem’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek ve katılımın ücretsiz olduğu panelde, Nayla De Coster, Melis Tanık Sivri, Meral Erten ve Yavuz Erten analizlerini dinleyicilerle paylaşacak. Panelde, psikanalitik bir kavram olan “perde anı” (screen memory) ve “üçüncü göz olarak kamera”, görme/görülme ve yaratıcılık ilişkisi, körlüğün yaşam ve ölümle etkileşimi açılarından irdelenecek. Panelin konuşmacıları ve moderatörü, Uluslararası Psikanaliz Birliği'ne bağlı Türkiye Psikanaliz Çalışma Grubu Psike İstanbul’unüyesi psikanalist ve psikanalist adaylarından oluşuyor.

Panel, 31 Aralık’ta sona erecek sergiyi henüz görmeyen sanatseverler için bir fırsat niteliği taşıyor. SSM’nin sergiyle paralel düzenlediği bir diğer etkinlik olan eğitim atölyeleri ise 31 Aralık’a dek devam ediyor.

Sophie Calle - Üçüncü Göz

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT