Yazar Cristina Fernandez Cubas İstanbul’a Geliyor

Tarihler: 27 Şubat 2012 Pazartesi ~ 27 Şubat 2012 Pazartesi 11:00

Yer: İstanbul Üniversitesi Avrasya Enstitüsü

Adres: Kimyager Derviş Paşa Sok. No:36 Beyazıt - Eminönü Eminönü İstanbul

Telefon: 0212 440 00 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 27, 2012 ~ Şub 27, 2012

İspanyol edebiyatının en önemli öykü yazarlarından olan Cubas 27 Şubat Pazartesi İstanbul Üniversitesi’nde bir konferans verecek.

Günümüz İspanyol edebiyatının kısa öykü ve öykü alanında en önemli yaratıcılarından biri olarak kabul edilen Cristina Fernandez Cubas öykü yazmanın sırları üzerine bir koferans vermek için İstanbul’a geliyor. “Öykülerin Gizli Hayatı” başlığını taşıyan konferans 27 Şubat Pazartesi saat 11.00’de İstanbul Üniversitesi Avrasya Enstitüsü’nde gerçekleşecek.

Cristina Fernandez Cubas 1945 yılında Arenys de Mar’da doğdu. Gazetecilik okudu ve gençlik yıllarında bu alanda çalıştı. Yazar Carlos Trias Sagnier ile evli olan Cubas Kahire, Lima, Paris ve Berlin gibi şehirlerde yaşadı. İlk hikaye kitabı 1980 yılında yayımlandı. Cubas eserlerinde genellikle kadın olan karakterlerini, fantastik edebiyatın modellerini kullanarak, farklı ve önerilere açık ortamlara sokuyor ve okuyucuya önemli bir rol biçiyor.

Cubas’ın öykü kitapları Mi hermana Elba, Los altillos de Brumal, El ángulo del horror, Con Ágata en Estambul y Parientes pobres del diablo beş ciltte toplandı. Son kitabı Parientes pobres del diablo ile 2006 yılında Setenil Hikaye ödülünü kazandı.

Cubas’ın “El año de Gracia” (1985) y “El columpio” (1995) adlı iki romanı, “Hermanas de Sangre” adlı bir tiyatro oyunu, “Cosas que ya no existen” adlı bir anı kitabı da bulunmaktadır. Öykü kitaplarından “Con Agata en Estambul” Agatha ile İstanbul’da adıyla Türkçe’ye de çevrilmişti.

Konferans İspanyolca olarak gerçekleştirilecektir.

Yazar Cristina Fernandez Cubas İstanbul’a Geliyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT