Ahmet Özparlak - Hatçe Harikalar Diyarında Heykel Sergisi

Tarihler: 02 Nisan 2014 Çarşamba ~ 30 Nisan 2014 Çarşamba

Yer: Galeri Selvin 2

Adres: Bebek Arnavutköy Cad. (1. Cadde) 20/A Arnavutköy Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212.263 74 81

E Posta: www.galeriselvin.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 2, 2014 ~ Nis 30, 2014

Ahmet Özparlak, 1977 yılında Şanlıurfa’da doğdu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden birincilikle mezun oldu. Sanatçı 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali – Film Seti Heykellerini (2010) uygulaması yanı sıra yurtiçinde I.Uluslararası Heykel Kolonisi - Denizli (2010) ve Nesin Matematik Köyü - Şirince/İzmir (2012) taş heykel sempozyumlarına katıldı. 71. Devlet Resim ve Heykel Yarışması Sergisi dışında sanatçı 2007 yılından bu yana ulusal birçok karma – yarışmalı sergide yer aldı. Yaratıcı çocuklar derneği projeleri kapsamında, çocuklarla birlikte atölye çalışmalarına katılan sanatçı 2012 yılında rh+ magazine dergisi tarafından “Yılın Genç Heykeltıraşı” seçildi. 2013 Rotary Sanat Yarışması “Başarı Ödülü”, 2012 Rh + Art Magazin “Yılın Genç Heykeltıraşı”, 2011 30. Turgut Pura Heykel Yarışması “Mansiyon”, 2007 Çukurova Üniversitesi - Heykel Yarışması- “Başarı Ödülü”, 2007 Uluslararası Eskişehir Film Festivali Ödül Heykelciği “Tasarım Ödülü“ gibi çeşitli yarışmalarda almış olduğu ödülleri bulunmaktadır. Sanatçı halen İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Hatçe Harikalar Diyarında isimli sergisi ile ilgili şöyle bahsetmektedir;

................

Toplumsal kuralların özlerini, bir takım düzenleyici ve denetleyici mekanizmalar oluşturur. Toplumun en küçük birimi olan ailenin oluşumunda evlilik önemli bir aşama olup, her toplumda farklı gelenek ve göreneklerle ifade bularak devam eden bir süreçtir. Çeyiz konusu, toplumların sosyo - ekonomik koşullarına göre türlü biçimler almış, bunun yanı sıra örf, töre, gelenek, görenek ve yasalara dek genişleyen bir etkileşim aracı olmuştur. Kavram ya da form olarak çeyiz kültürüne, çağdaş batı sanat geleneğini, kendi kültüründen öğelerle beraber kullanarak farklı açılardan bakan sanatçı gerçek yaşam örneklerini göstergeleri, gösterenleri ve gösterilenleriyle ortaya koymaktadır.

Ahmet Özparlak’ın “Hatçe Harikalar Diyarında” isimli heykel sergisini 2-30 Nisan 2014 tarihleri arasında Galeri Selvin 2 ’de görebilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT