Arif Akdenizli - Home

Arif Akdenizli - Home

Tarihler: 01 Mart 2019 Cuma ~ 30 Mart 2019 Cumartesi

Yer: GaleriBu

Adres: Şahkulu Mah., Serdar-ı Ekrem Sok. No:11, Galata Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 9193

Faks: 0212 243 9194

Web: http://www.galeribu.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 1, 2019 ~ Mar 30, 2019

Galeri Bu 01.03.2019 – 30.03.2019 tarihleri arasında Arif Akdenizli’nin “Home” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Genç video sanatçısı Akdenizli’nin aidiyet duygusu ve kimlik arayışlarının travmatik hikayelerini konu edindiği bu ilk kişisel sergisi, geçmişten bugüne kimlik olgusu özelinde kadın kimliği, cinsiyet kimlikler, kişisel alan ve kamusal alan arasında inşa edilmeye çalışılan yaşam/yaşam alanı, bütün korkulara cesurca cephe açmış kişilikleri incelerken, “sokak evimiz midir?” sorusunu hem kendine hem de izleyicilere yöneltiyor. Peki bütün mesele ev midir? Ev kavramı günümüzde nesnelleşmiş güncel kültürün bir uzantısı olarak özel alan ve sosyal yaşam arasındaki tezatlıkları açığa çıkartır. Akdenizli’nin çalışmalarında gözlemlenebilen mahremiyetin tekil eleştirisi ve kamusal sorgulama sınırları genişletilmiş bir zaman – mekan ilişkisi üzerine düşünmeye çağırır. Kadın kimliklerinin öne çıktığı çalışmalar feminist bir yaklaşımın ötesinde, insanın kas kuvveti ve duygu kuvvetinin cinsiyetsizliğini hayatta kalma mücadelesi, aşağılanmak ve biricik olmak arasında sıkışmış zihin hareketlerinin bir yansıması olarak dile getirir.

Sergi, çağdaş sanat ve sinemanın yöntem ve biçimlerinin bir arada kullanarak izleyiciyi bir deneyime davet ediyor. Arif Akdenizli’nin geçtiğimiz yıllarda bir çok festivalden ödüle layık görülen “I Know My Murderer” ve 3 ayrı kısa filmi “Glory Hole”, “Light Bearer” ve “Room 309”un yanı sıra video yerleştirmelerininde yer aldığı sergi 1 – 30 Mart 2019 tarihleri arasında Galeri Bu’da ziyarete açık olacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT