Arter´de ´İkinci Sergi´ 28 Kasım`da Açılıyor

Tarihler: 28 Kasım 2010 Pazar ~ 27 Şubat 2011 Pazar

Yer: Arter

Adres: İstiklal Cad. No:211 Beyoğlu / İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 243 37 67

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 28, 2010 ~ Şub 27, 2011

Vehbi Koç Vakfı tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında İstanbul’un çağdaş sanat ortamına kazandırılan ARTER’in yeni sergisi, 28 Kasım’da açılıyor.

Emre Baykal küratörlüğünde gerçekleşecek “İkinci Sergi” ARTER’in Türkiye’deki sanatsal üretime katkıda bulunma hedeflerine uygun olarak kendi mekânında yeni üretimlerden oluşuyor ve 20 sanatçının bu sergi için ürettiği 30’dan fazla yeni işi bir araya getiriyor.

“İkinci Sergi” Türkiye’de çağdaş sanat alanının hızlı bir ivmeyle hareketlenmesine karşın, sanat üretiminin desteklenmesine yönelik acil gereksinime henüz kurumsal anlamda sürdürülebilir bir yanıt verilememiş olmasından hareket ediyor ve teşvik ettiği yeni üretimler yoluyla “kurum”a yeniden bakmayı öneriyor. Bu yeni üretimlerin ortak bağlamı, merkezinde sanatın bulunduğu geniş bir çerçevede kurum ve kurumsallaşma kavramları etrafında kurgulanıyor.

ARTER’de düzenlenen sergiler sıralamasındaki yerini ismine taşıyan “İkinci Sergi”nin adındaki sayısal referans, bir yandan sanat kurumunun etkinlik programı içindeki ardışıklığı ve kurumsal sürekliliği hatırlatırken; diğer yandan kurumların başarı ölçütünün genellikle üretilen içerikten ziyade sayısal değerlerle eşlenişine de ironik bir gönderme yapıyor.

“İkinci Sergi”de yer alan sanatçılar: Halil Altındere, Burak Arıkan, Volkan Aslan, Vahap Avşar, Banu Cennetoğlu – Yasemin Özcan Kaya, Ayşe Erkmen, Hafriyat (Murat Akagündüz, Antonio Cosentino, extramücadele, İnci Furni, Mustafa Pancar), Ali Kazma, Aydan Murtezaoğlu – Bülent Şangar, Ahmet Öğüt, İz Öztat, Cengiz Tekin ve Canan Tolon.

ARTER’de 28 Kasım 2010–27 Şubat 2011 tarihleri arasında açık kalacak olan “İkinci Sergi”nin programında sanatçı konuşmaları da yer alacak.

ARTER’in açık olduğu gün ve saatler:
Salı–Perşembe 11:00 - 19:00
Cuma, Cumartesi ve Pazar 12:00 - 20:00
Mekân Pazartesi günleri kapalı.

ARTER sergilerine giriş ücretsizdir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT