Aydemir Ökmen “Renk Senfonileri “

Tarihler: 17 Nisan 2012 Salı ~ 06 Mayıs 2012 Pazar

Yer: Galeri Selvin

Adres: Arnavutköy Dere Sok. No:3 Arnavutköy - Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 263 74 81

Paylaş:

3 Yorum:

istanbul.net.tr Nis 17, 2012 ~ May 6, 2012

Ressam Aydemir Ökmen 10. kişisel sergisi ile 17 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında Galeri Selvin’de sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçı, soyut figüratif resimlerinde, gündelik hayata ve güzelliğe özgün bir yaklaşım getiriyor. Sergide, kaynağını Anadolu’nun zengin mitolojisinden alan ana tanrıça ve kadın figürleri, günlük yaşamdan figürler ile iç içe işleniyor.

Akademik eğitimine 1969 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisinde başlayıp 1974 yılında Devrim Erbil atölyesinden mezun olan Aydemir Ökmen’in fazla kişisel sergi açmamasına karşın yaşadığı çağ ve ülkenin çalkantılı süreci ile birebir örtüşen üretken bir sanat hayatı olmuştur. Sanatçının resimlerinde konu bağlayıcı bir unsur olmaktan çok resmin olanaklarının açılımında yardımcı bir unsurdur. Resimde iki boyutlu anlayışı prensip edinen sanatçının çarpıcı renk kullanımı ile beslenen figürlerinde çağdaş bir yorum ile kilim motiflerinin tadı seçilir. Sergilenen işler Anadolu’nun zengin mitolojisinde yer alan Anatanrıça ve kadının güzelliği, doğurganlığı ve yapıcılığına duyulan hayranlığın da bir göstergesidir. Sergide yüzyıllardır içinde yaşayıp soluduğumuz kültürün Aydemir Ökmen’in renkleri ile çağdaş formlarda buluşmasına tanıklık edeceksiniz.

selvincg@gmail.com
www.galeriselvin.com

Galerimiz Pazar günü hariç diğer günler 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Bir Turist rehberi olarak, conseptinizi ve renklerinizi cok begendim.Basarilarinizin devamini dilerim.
Resimleriniz cidden çok etkileyici,Renkler ve tekniğiniz harika. Başarılarınızın devamını dilerim.........
Resimlerin renkleri gerçek bir renk senfonisini yaşatıyor. Sergiyi merakla bekliyorum. Çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını diler ve bunları sanatseverlerle paylaştığınız için de sizi ayrıca tebrik ederim.
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT