Ayşe Wilson - 'biz küçükken'

Tarihler: 12 Nisan 2012 Perşembe ~ 13 Mayıs 2012 Pazar

Yer: Pg Art Gallery

Adres: Boğazkesen Cad. No: 76/B Tophane – İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 252 80 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 12, 2012 ~ May 13, 2012

Ayşe Wilson İstanbul’daki ikinci kişisel sergisiyle Pg Art Gallery’de izleyicilerle buluşuyor.

2007’deki ‘Yüzücüler’ sergisiyle Türkiye’deki sanatseverlerin dikkatini çeken Wilson’ın resimlerinin çekiciliği, içinde barındırdığı iyimserlik ve yaşam enerjisinden kaynaklanır. Cıvıl cıvıl renkler, çocuksu karakterler yaratan sanatçı, hayattaki tüm zorluklara rağmen insanın içinde umut barındırabileceğini hatırlatır adeta.

Gençlik, masumiyet ve çok küçükken zamanı hiç umursamadan yaşadığımız mekanları konu edinen sanatçı, ‘biz küçükken’ sergisinde yer alan işlerinde yine umutlu ve tasasız bir ruh halini tasvir ederken, gençlik dolu hayellerin de nostaljisini yansıtıyor. Resimlerinde, hayata dair gözlemden ve fotografik imgelerden ziyade, saf hayaller ve duygulardan yola çıkan Wilson’ın kişisel yansımalarla örülü bakışı, izleyiciyi herşeyin masum ve güvenli hissedildiği kendi çocuk anılarına götürüyor. “Herkesin, kendini güvende ve iyi hissettiği bir zaman diliminin olduğu fikri beni cezbediyor” diyen sanatçı, Fra Angelico gibi basit ama güçlü formlarla olağanüstü hikayeler anlatan erken dönem İtalyan Rönesans ustalarının resimlerinin en önemli ilham kaynaklarından biri olduğunu belirtiyor.

Ayşe Wilson, 1991’de Wellesley Üniversitesi’nden mezun oldu. Akademik eğitimine Floransa’da devam eden sanatçı 2003 yılında New York Academy of Art Resim Bölümü’nden master derecesi aldı ve bir kaç yıl Jeff Koons’un asistanlığını yaptı. New York’ta yaşamakta ve çalışmakta olan sanatçı, İstanbul’da Pg Art Gallery tarafından temsil edilmektedir.

www.pgartgallery.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT