Barış Cihanoğlu - İmgelem

Tarihler: 27 Ocak 2011 Perşembe ~ 27 Şubat 2011 Pazar

Yer: İlayda Sanat Galerisi

Adres: Ayşe Yaşar Hüsrev Gerede Cad. No:37 Teşvikiye İstanbul

Telefon: 0212 227 92 92

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 27, 2011 ~ Şub 27, 2011

İlayda Sanat Galerisi 27 Ocak – 27 Şubat 2011 tarihleri arasında Barış Cihanoğlu’nun “İmgelem” isimli dokuzuncu kişisel resim sergisine ev sahipiliği yapacak.

Genç kuşak ressamlar arasında , özgün resim diliyle ürettiği resimleriyle fark yaratan sanatçı son bir yılda ürettiği son dönem işlerini İlayda Sanat Galerisinde 27 Ocak’da izleyicinin beğenisine sunuyor. Çağdaş figür resmine yeni bir bakış açısı getiren sanatçı aynı zamanda kendi alanında dokuz adet resim ödülünün de sahibi . Cihanoğlu eserlerinde işlediği sıra dışı ilişkiler ve kendine has çarpıcı kompozisyonları ile izleyiciyi derinden etkiliyor. Girmenin cesaret istediği bilinçaltı alanları kendisine konu edinen Cihanoğlu bu alanlarda kendi hayal gücü rehberliğinde dolaşırken sizleri de bu yolculuğa davet ediyor.

Sanatçı sağlam desen yetisi ile bilinçaltı kurgularını tuvaline ustaca aktarırken, zamansız ve mekânsız figürler ile resime bakana kendi içinde bulunduğu zamanı ve mekânı sorgulatıyor adeta. Barış Cihanoğlu, 2009 da katıldığı Contemporary İstanbul Fuarı’nda yakaladığı büyük satış başarısı ile de sanat yolculuğundaki yerini giderek sağlamlaştırırken izleyicisi ve kolleksiyonerleri arasındaki bağı da güçlendiriyor.

Sanat yazarı Elif Dastarlı, sanatçıyı ‘’ Barış bakışı şok ederek yadırgatarak resme bir kat daha dikkatli bakmayı, biraz daha ortak olmayı öğütler. Gözün yabancılaşmasını pratik anlamda lehine çevirir ve Brecht’in epik sahneleri gibi kurgular resimlerini ‘’ diye tarif ediyor. 27 Ocak’da açılacak ‘’ İMGELEM ‘’ adlı sergide izleyiciler sanatçının tabiri ile bir ‘’figür şölenine ‘’ şahit olacak.

Cihanoğlu hakkında, çeşitli basın kurumlarında bugüne kadar pek çok yayın yapıldı. Bir çok yurt dışı ve ulusal fuarda ve organizasyonda yer alan ve yurt içinde ve dışındaki çeşitli koleksiyonlarda yapıtları bulunan sanatçının son sergisi “İMGELEM”’i 27 Şubat’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde görebilirsiniz

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT