Barış Göktürk- Purulent Matter

Tarihler: 21 Ocak 2010 Perşembe ~ 20 Şubat 2010 Cumartesi 21 Ocak-20 Şubat 2010

Yer: rh+artgallery

Adres: Vali Konağı Cad. No: 77 Kat: 1 Nişantaşı İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 224 74 31

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 21, 2010 ~ Şub 20, 2010

Sanatçı sergideki resimlerin çıkış noktasını toplumları yöneten kişi ve kurumların siyasi amaçlı dil oyunları, War on Terror, Intelligent Design gibi yozlaştırılmış kelime öbekleri, internet arama motorları ve Giambattista Tiepolo’nun Apollo and The Four Continents adlı eseri olarak sıralıyor.

Çalışmalarını birbiri ile çelişkili bir aşamalar bütünü üzerine oturtan Barış Göktürk, siyasi kampanya ve askeri operasyon isimleri gibi kasıtlı dil sapmalarını kendisine baslangıç olarak seçiyor. Pre-Emptive Strike, Enhanced Interrogation gibi bilinçli kavram karmaşalarını internet üzerinde artarak ulaştığı imgeler ile organik kolajlar hazırlıyor. Daha sonra bu kolajlari önceden hazırladığı bol dokulu, dirençli yüzeylere resimleyerek içselleştiriyor. Bu çoktan katmanlı üretim sürecinin her aşamasında kaybolan bilgi temelli ögeler yerlerini plastik şartlanmalara bırakıyor. İşlerinde zengin katmanlı yüzeyler ve aykırı malzemeler ile karşımıza çıkan Barış Göktürk biçim ile imge arasındaki kaymalar üzerine yoğunlaşıyor.

Barış Göktürk sergideki işlerin kendisi için önemini; “Esas olan, resmin, sürekli gelişen bilgi teknolojilerinin neden olduğu dil karmaşası ve görüntü çöplüğü karşısında hazır görme alışkanlıklarına meydan okuması. Göstermek yerine saklaması, anlatmak yerine dilinin varmaması. Bu noktada, göze düşen sırf görmek değil, içinden görmek, rağmen görmek, arkasını görmek olmalı” diyerek özetliyor…

21 Ocak - 20 Şubat 2010 tarihleri arasında gezilebilecek sergide, sanatçının tuval üzerine karışık malzeme ile ortaya çıkardığı son çalışmaları görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT