Bishop ve Criswell – Yeni Eserler, İstanbul 2011

Tarihler: 08 Nisan 2011 Cuma ~ 13 Mayıs 2011 Cuma

Yer: Kasa Galeri

Adres: Karaköy İletişim Merkezi Bankalar Cad. No: 2 Beyoğlu / Karaköy İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 2924939

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 8, 2011 ~ May 13, 2011

Kasa Galeri 8 Nisan-13 Mayıs tarihleri arasında Lynn Criswell and Michael Bishop’un, Bishop ve Criswell – Yeni Eserler, İstanbul 2011 isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Criswell ve Bishop bu ders yılı boyunca Sabancı Üniversitesi Görsel Sanat ve Görsel İletişim Tasarımı programında ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalışıyorlar. Michael Bishop Fulbright Vakfı Ziyaretçi Ögretim Üyesi programıyla Türkiye’ye gelmiştir. Kaliforniya’da yaşayan ve çalışan sanatçılar, aynı zamanda California State University, Chico’da Sanat ve Sanat Tarihi Bölümü’nde öğretim üyeliği de yapmaktadırlar. Criswell ve Bishop’un eserleri Avrupa ve Amerika’da birçok kurumda sergilenmenin yanısıra her iki sanatçı da çeşitli kamusal alan yapıtları da gerçekleştirmişlerdir. Sanatçılar sergide yer alan tüm eserlerini Ekim 2010-Mart 2011 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi kampusundaki atölyelerinde üretmişlerdir.

Lynn Criswell enstelasyonu kampus ortamında sosyalleşme adına önemli bir rutin olan “öğlen yemeği”nden yola çıkıp, her öğlen tekrarlanan bir gelenek olarak ele aldığı kampus yemekhanesi istikametine doğru gerçekleşen rutin göçe, farklı bir noktadan yaklaşıyor. Deneyimli bir sanatçının gözüyle sıradan olanın çok daha ötesine işaret ederek, baştan çıkarmanın özgün görselliğini sunuyor. İzleyiciyi zaman ve mekânda hem düz olan hem de çizgisel olmayan bir anlatımla peşinden sürükleyen Criswell’in çalışması kalabalığı resmini göstermeden, zamanın dondurulduğu sembolik küçük an’larla dengeliyor.

Michael Bishop’un çalışmalarının temelini Tourette sendromu benzeri saplantılı bir davranışla sayma eyleminin sonucu olarak ortaya çıkardığı aylık ve yıllık takvimler oluşturuyor. Eserlerinin tümü, içerisinde topladığı verileri sakladığı küçük siyah defterine ve her zaman beraberinde taşıdığı dijital fotoğraf arşivine dayanıyor. Sergide keçe ve alçı kullanarak yarattığı ışığı yansıtmayan, hatta ışığı emen mat yüzeyler sanatçının süregelen anı dinginleştirme girişiminin bir parçası. Sergide yer alan “Şubat Ayı 2011” adlı eseri alçıdan yapılmış 108 boks eldiveni ve bir foto-portreden oluşuyor ve içinde 28 gün çeken şubat ayına ait görüntü ve olayların saklandığı bir arşiv işlevi görüyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT