Çağdaş Sanat 1985

Tarihler: 21 Mart 2015 Cumartesi ~ 02 Mayıs 2015 Cumartesi

Yer: Mine Sanat Galerisi

Adres: Teşvikiye Mah. Prof. Dr. Müfide Küley Sok. No:1/1 Yasemin Apt. D:5 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 38 13

Web: http://http://www.minesanat.com

E Posta: info@minesanat.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 21, 2015 ~ May 2, 2015

Mine Sanat Galerisi “Çağdaş Sanat 1985” İsimli 30. Yıl Sergisi İle Nişantaşı’nda Sanatseverlerle Buluşuyor.

Sanat hayatına 1985 yılında Kadıköy’de, var olan bakış açılarına, hem sanatsal hem de sergileme pratikleri yönünden farklı bir yorum getirme düşüncesiyle başlayan Mine Sanat Galerisi, faaliyetlerine bugün Nişantaşı ve Bodrum Yalıkavak’taki iki mekanında devam etmektedir.

1985 yılından bu yana Türk sanat ortamına görsel sanatlar alanında çeşitli etkinliklerle katkıda bulunan Mine Sanat Galerisi, küratörlüğünü Mine Gülener’in yaptığı ve 21 Mart 2015 Cumartesi günü açılışı gerçekleşecek “Çağdaş Sanat 1985” isimli sergiyi sanatseverlerle buluşturuyor.

‘Çağdaş Sanat 1985’ isimli sergide, Mine Sanat Galerisi’ni kuruluşundan günümüze yalnız bırakmamış 40 sanatçının 1985-1990 tarihleri arasında yaptıkları eserler ve galeri arşivinden seçilmiş malzemeler yer alacaktır. Bu sergi bir galerinin 30 yıl boyunca yaşadığı süreçleri sanatseverlerle paylaşmak açısından da önem taşımaktadır.

“Çağdaş Sanat 1985” isimli sergide, galerinin kuruluşundan bugüne çekilmiş fotoğraflar, videolar, performanslar, röportajlar vb. görsel malzemelerin kurgulanması ile oluşturulacak galeri belgeseli sergi boyunca galeri mekanında izleyicilerle paylaşılacaktır.

Sergi ve belgesel gösterimine ek olarak sergi süresince Nişantaşı mekanında Türk sanatının 30 yıl boyunca geçirdiği değişimleri, dönüşümleri konu alan bir dizi söyleşide gerçekleştirilecektir. Katılımcılar, galerinin ilk sergilerinde alınan video kayıtlarını da bu söyleşiler sırasında ilk defa izleme şansı bulacaklardır.

Mine Sanat Galerisi 30. yılını doldurması nedeniyle belgesel nitelikli bir galeri kitabı yayınlayacaktır. Kitap, otuz yıl boyunca galeride düzenlenen sergiler, paneller, sergi okumaları, sergi katalog metinleri ve görselleri, sergi bültenleri ve basında yer alan yazılar, fotoğraflar, videolar gibi birçok kaynağın taranması, bir araya getirilmesi ve derlenmesi ile ortaya çıkan arşivin bir bölümünü içermektedir.

Mine Sanat Galerisi’nin 30. Yılını doldurması nedeniyle düzenlediği sergiyi 17 Mart – 2 Mayıs 2015 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi’nde izleyebilirsiniz. Diğer etkinliklerin duyurusu sosyal medya ortamlarından ve galerinin www.minesanat.com adresinden yapılacaktır.

Çağdaş Sanat 1985

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT