Çağdaş Türk Seramik Sanatı İstanbullularla Buluşuyor

Tarihler: 20 Mayıs 2014 Salı ~ 03 Haziran 2014 Salı

Yer: Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 20, 2014 ~ Haz 3, 2014
p>İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, 20 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde (Maksem) 1. İstanbul Seramik Sanat Günlerini gerçekleştiriyor.

Bugüne kadar düzenlediği binlerce etkinlik ve çıkardığı yayınlarla İstanbul’un kültür ve sanat hayatında önemli bir yer edinen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, bu kez de 1. Seramik Sanat Günleri’ni düzenliyor.

İBB Kültür Müdürlüğü’nün 20 Mayıs- 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği 1. İstanbul Seramik Sanat Günleri, seramik sanatını toplumumuza tanıtmayı, toprağımızla harmanlanıp çıkan tasarım ürünlerinin güzelliğini sergilemeyi ve bu toprağı yoğurup şekillendiren değerli sanatçılarımızla halkımızı kaynaştırmayı hedefliyor.

1. İstanbul Seramik Sanat Günleri, 20 Mayıs Salı günü 14.30’de Atatürk Kitaplığı’nda Prof. Dr. Güngör Güner’in sunacağı “Çağdaş Türk Seramiği’nden Bir Kesit” başlıklı konferansla başlayacak.

20 Mayıs Salı günü 18.00’de Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde (Maksem) Türk seramiğinin tüm kuşaklarından sanatçıların yapıtlarından oluşan karma seramik sergisinin açılışı yapılacak.

Bu toprakların kültürünü almış çağdaş seramik sanatçılarımızın eserlerindeki izleri bizlere yansıtacak olan 1. Seramik Sanat Günlerinde Jale Yılmabaşar, Ayfer Karamani gibi sanatçılarımızın da aralarında yer alacağı 57 değerli seramik sanatçısı karma sergiye katılacak.

Medeniyetlere başkentlik yapmış olan ve kültürel birikimin zengin bir şekilde yaşandığı İstanbul, bu kez de kültürel mirasımızın önemli bir bölümünü oluşturan seramik sanatının dönemlerini sunmak ve toplumla kaynaşmasını sağlamak için seramik sanatına ev sahipliği yapacak.

Anadolu kültürünün ve sanat tarihimizin en renkli unsurları arasında yer alan seramiğin tüm yönleriyle sergileneceği ve konuşulacağı 1. Seramik Sanat Günleri 3 Haziran’a kadar devam edecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT