Canan Işık - Işıl Işıl Karanlık

Canan Işık - Işıl Işıl Karanlık

Tarihler: 15 Ocak 2016 Cuma ~ 27 Şubat 2016 Cumartesi

Yer: Rampa

Adres: Şair Nedim Cad. No: 21A Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 327 08 00

Faks: 0212 327 08 01

Web: http://www.rampaistanbul.com

E Posta: info@rampaistanbul.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 15, 2016 ~ Şub 27, 2016

CANAN’ın Rampa’daki ilk kişisel sergisi 15 Ocak-27 Şubat 2016 tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor. ‘Işıl Işıl Karanlık’ başlığını taşıyan sergi sanatçının yeni video, fotoğraf, resim ve enstalasyon çalışmalarını biraraya getiriyor

”Bu kara güneşin kaynağı nerededir? Görünmez ve ağır ışınları hangi yolunu yitirmiş galaksiden gelip beni yere, yatağa, dilsizliğe, vazgeçişe çiviler?” Julia Kristeva (Kara Güneş: Depresyon ve Melankoli)

CANAN iktidar yapılarını, toplumsal cinsiyet üzerindeki siyasi uygulamaları, ataerkil sistemi ve bunların bireysel beden –özellikle kadın bedeni- üzerindeki tahakkümünü sorguluyor. Ataerkil kodlamalar akla gelen her yere sızmış durumda. Mesela, sanatçının bilgisayarını ve yaşamını hackleyen adama olan aşkını anlattığı ‘Hezeyan’ isimli videosunda görüldüğü gibi, ataerkillik internette ve CANAN’ın bütün sanat üretim hayatı boyunca başvurduğu ‘panoptikon’ kavramını, her şeyi gören, kimliksiz göz nosyonunu da belirlemekte. Bu kodlamalar ışıyan bir karanlık olarak, kara bir güneş olarak bizi bir tür çılgınlık ve geri çekilmişlik haline sürüklemekte.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT