Dada Sineması’ndan Video Sanatı’na

Tarihler: 05 Mart 2013 Salı ~ 05 Nisan 2013 Cuma

Yer: Asfalt Art Gallery

Adres: Bahariye Cad. Canan Sok. Azeri Apt. No: 51 Kat:-1 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 418 08 06

Faks: 0216 349 85 65

Web: http://http://www.asfaltartgallery.com

E Posta: info@asfaltartgallery.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 5, 2013 ~ Nis 5, 2013
Dada Sineması’ndan Video Sanatı’na

Asfalt Art Gallery, günümüz video sanatına öncülük eden ilk deneysel çalışmalar olan Dada Sinema’dan örnek sunumlarla, Dada Sinema’dan Video Sanatı’na bu sürece odaklanan söyleşi dizisi gerçekleştiriyor.

Film kamerası icat edildiğinden beri hareketli görüntüler her zaman sanatçıların ilgisini çekmiştir. Hareketli görüntünün sanatçıları neden bu kadar çok etkilediği birçok şekilde anlatılabilir. Ortak olan nokta, sanatçının içinde yaşadığı dönemin popüler kültürünün en güçlü araçları olan sinema, televizyon ve video teknolojisine verdiği karşılıktır. Teknik gelişmeler ve yeni araçlar, sanatçının içinde bulunduğu özellikli sanat çevresini kırarak sanatı popüler kültüre yaklaştırıp, kendisine de gerçek hayatın sosyal ve politik meselelerine daha yakından bakma olanağı sağlamıştır.

Günümüzde en güçlü evrensel iletişim ve sanat mecralarından biri dijital videodur. 20. yüzyılın başlarında hareketli görüntünün sanat alanında kullanılmasıyla başlayan Video sanatının deneysel Dada Sineması ile ilişkisi ve tarihsel gelişimini ele alan bu etkinlik, bu bağlamda gündeme getirilmesi ile bir ilk niteliği taşımaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT