Ekin Saçlıoğlu’nun ‘Bunlar Fabl Değil Çocuklar’ Adlı 8. Kişisel Sergisi

Ekin Saçlıoğlu’nun ‘Bunlar Fabl Değil Çocuklar’ Adlı 8. Kişisel Sergisi

Tarihler: 04 Mart 2017 Cumartesi ~ 01 Nisan 2017 Cumartesi

Yer: Galata Rum İlkokulu

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 4, 2017 ~ Nis 1, 2017

Her sergisini ilginç ve uyarıcı konulardan yola çıkarak bir bütünlük içinde gerçekleştiren, kendi kuşağı içinde önemli bir yere sahip olan sanatçı Ekin Saçlıoğlu, bu sergisinde yok olmuş ve yok olma tehlikesindeki canlıları ele alıyor ve insan uygarlığının doğayla çatışmasının bu yok edici örneğine dikkat çekiyor. Desenler, resimler, yerleştirmeler, bitkiler ve heykeller ile bütünlenen sergide Anadolu Leoparı, Anadolu Vaşağı, Beyaz Kuzey Gergedanı ve kırmızı listedeki daha birçok soyu tükenen canlı, izleyiciye doğanın masum mükemmelliğiyle insanın vahşi uygarlığı arasındaki ilişkiyi bir kez daha anımsatıyor.

Rum okulunun artık öğrencisiz olan boş sınıflarına “Bunlar Fabl değil çocuklar” diyerek seslenen sergi, kayboluşun, yitirişin farklı katmanlarını hem ismiyle, hem yapıtlarıyla oluşturuyor.

Ekin Saçlıoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. Sanatçının ilk kişisel sergisi 2004 yılında Bir Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. "Biraz Daha Yakından" (2005), "Hikayeci Bellek" (2007), "Tavşan Uykusu" (2009), "Şoktayım Ama Şaşırmadım" (2011), "Çukur" (2012) “Seç Sakla” (2015) başlıklı kişisel sergileri, Galeri x-ist'te izleyicilerle buluştu. Yapıtları Avusturya, Almanya, Hollanda, İsveç Avustralya ve Yunanistan gibi çeşitli ülkelerde grup sergilerinde yer almış olan sanatçı, yurt içerisinde de İstanbul Modern Sanat Müzesi, Pera Müzesi, Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi, Akbank Sanat, Depo, K2, Hafriyat Karaköy, Kasa Galeri gibi mekanlarda yapıtlarını sergilemiştir. Contemporary İstanbul'06, 07, 08, 09, 10, 11, 12 & 13, 14, 15 ; Art Asia Miami 2008; 14. Avrupa Çağdaş Sanat Fuarı, Strasbourg, Fransa; Viyana Sanat Fuarı 2011; SCOPE Basel 2011; Art Dubai 2012; VIP Art Fair 2012 ve Art HK'12 (Hong Kong Uluslararası Sanat Fuarı, 2012) ve ArtInternational 2014 (Istanbul), gibi birçok yerel ve uluslararası fuara katılmıştır. 2010 yılında Sotheby's Türk Çağdaş Sanatı Müzayedesi’'nde eseri yer alan sanatçının, İstanbul Modern Sanat Müzesi Koleksiyonu da dahil olmak üzere çok sayıda kurumsal ve özel koleksiyonda yapıtları bulunmaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT