Esra Kizir Gökçen - Bubbles

Tarihler: 17 Aralık 2011 Cumartesi ~ 07 Ocak 2012 Cumartesi

Yer: Ütopya Platform Sanat Galerisi

Adres: Bağdat Cad. Rüştiye Sok. No:2/3 Dilek Apt. Kızıltoprak Kadıköy İstanbul İstanbul

Telefon: 0216 414 11 87

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 17, 2011 ~ Oca 7, 2012

Mikro ya da makro, evrendeki her küre bir başka yaşam, bir sır saklıyor içinde. Atomun çekirdeği, dünyamız, güneş, kanımızdaki alyuvarlarlar, akyuvarlarlar… İçinde var olabildiğimiz, kendi küçük gezegenlerimizi yaratıp yaşadığımız küreler... Bizim için önemli, bizi kavrayan, kavradıklarımızı koruyan, kendi içimizde tüm ve bütün kalabilmemizi sağlayan küreler. Sanatçının “Bubbles” resim serisinin çıkış sebebini oluşturmuşlar…

Abdülkadir Günyaz’ın dediği gibi Esra Kizir Gökçen “Masallarını, düşlerini, fantezilerini resimlerinde de tıpkı gravürlerinde, exlibrislerinde olduğu gibi çoğu kez renklerin gücüyle, vuruculuğuyla yansıtmaktan mutluluk duyuyor. O yaratıcılığından, coşkusundan duyduğu mutluluğu biz izleyicilerine de aynen yansıtabiliyor.”

Esra Kizir Gökçen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü mezunudur. Resim, exlibris ve özgün baskı çalışmalarını İstanbul Anadolu Hisarı’ndaki atölyesinde sürdürmektedir. 2005 yılından beri birçok karma sergiye katılmış olan Esra Kizir Gökçen’in Türkiye, Amerika, Çin, İtalya, Kıbrıs ve Ukrayna’daki özel koleksiyonlarda birçok eseri bulunmaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT