Esra Soydan - Yolda

Esra Soydan - Yolda

Tarihler: 15 Mart 2023 Çarşamba ~ 29 Mart 2023 Çarşamba

Yer: Artopol Art Gallery

Adres: Maslak Mahallesi, Ahi Evran Caddesi, 42 Maslak, B Blok No 6 Sarıyer İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 15, 2023 ~ Mar 29, 2023

2007 yılından bu yana sürdürdüğü resim çalışmalarından seçkilerin yer aldığı işlerinden oluşan ilk solo sergisini açmaya hazırlanan Esra Soydan, “Yolda” adını verdiği sergisi için, çıkış noktası olarak manevi yolculuğu ile sanat yolculuğunun buluştuğu anların keşfinin esas fikri oluşturduğunu söylüyor. Soyut olanı, somut olanın içinde bulmak, görünenin ardındaki görünmeyeni düşündürmenin de esas meselesi olduğunu belirtiyor.

Bugüne kadar birçok karma sergide eserleriyle yer alan Esra Soydan’ın “Yolda” adlı ilk solo sergisine “Artopol Art Gallery” ev sahipliği yapıyor.

Artopol Art Gallery, depremden etkilenen çocuklarımızın eğitimine destek için oluşturduğu ‘SANATLA YARDIMLAŞMA’ projesi kapsamında, “Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği” ile Esra Soydan’ın “Yolda” adlı solo sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 42 Maslak’ta yer alan Artopol Galeri’de 15 - 29 Mart 2023 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Esra Soydan; 2007 yılından itibaren hazırladığı resimlerin seçkilerinden oluşacak bu ilk solo sergisini, manevi yolculuğu ile sanat yolculuğunun buluştuğu anları keşfetmek olarak tanımlıyor. Yolda sergisinin çıkış noktasını da ayrıca “soyut olanı, somut olanın içinde bulmak, görünenin ardındaki görünmeyeni düşündürmek” olarak belirtiyor. Soydan sanat çalışmalarında, yağlı boyanın adeta tuval üzerindeki serüveni ile boyanın yolda karşılaştığı hayatı betimliyor. 1965 İstanbul doğumlu Esra Soydan, eğitim hayatında, Saint Michel Fransız Lisesi’nin ardından, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan devam etti. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, 2009 yılından itibaren “Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği” Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor.

Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği yararına düzenlenen sergi sanatseverlerle buluşmak üzere 15 - 29 Mart tarihleri saat 10.00 - 20.00 arasında 42 Maslak’da yer alan Artopol Art Gallery de ziyarete açık olacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT