Fatih Merter - Saklı Senfoni

Tarihler: 16 Nisan 2012 Pazartesi ~ 01 Mayıs 2012 Salı

Yer: Ekavart Gallery

Adres: The Ritz-Carlton Hotel, Süzer Plaza No:15 Gümüşsuyu–İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 252 81 31

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Nis 16, 2012 ~ May 1, 2012

Fatih Merter, yeni projesi “Saklı Senfoni”de yaşadığı şehri, İstanbul'u farklı bir yorumla yeniden ele alıyor. Bildiğimiz zaman ve mekân ilişkisini kendi inisiyatifi doğrultusunda yeniden kurgulayarak fotoğraflarını oluşturuyor. Zihnindeki katmanlarla bu fotoğrafları kundaklayıp izleyicisinin ellerine teslim ediyor. Onlara, bir yandan boşluğun aslında boş olmadığını gösterirken, diğer yandan da resimsel etkiyi bir plazma gibi kullanarak farklı fotoğrafları aynı kare üzerinde birleştiriyor.

Merter, analog olarak çektiği, temelinde klasik fotoğraf tekniğinin olduğu işlerinde; zaman ve mekânı sayısal teknolojinin de desteğiyle yeniden kurgulayarak biçemini oluşturuyor. İkinci sergisi Saklı Senfoni'de, İstanbul'un kendine özgü notalarını fotoğraflar aracılığıyla görünür kılarken, şehrin gizemini de kullandığı pentürün arkasına muzipçe gizliyor. İstanbul yüzyıllar boyunca yazılmış ve hâlâ bitirilememiş bir senfoniyse, Fatih Merter de onu kendi yorumuyla bir kez daha görülür ve hissedilir kılıyor.

Küratör: Zekai Demir

Sergiyi Türkiye’nin ilk online sanat televizyonu www.ekavart.tv’ de izleyebilirsiniz.

Ziyaret Saatleri: Pazartesi-Cuma 11.00-18.30 / Cumartesi 12.00-18.30

Fatih Merter - Saklı Senfoni

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

dun aksam , acilisdaydim , ben begendim , kutlarim
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT