Fuat Acaroğlu Resim Sergisi

Tarihler: 04 Kasım 2009 Çarşamba ~ 24 Kasım 2009 Salı

Yer: Garage Of Art

Adres: Adnan Saygun Cad. Belediye sit. Leylak Apt.1–14/A Etiler (Akmerkez Ulus kapısı karşısı,Garage oto altı) İstanbul

Telefon: 0212 351 16 04

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 4, 2009 ~ Kas 24, 2009
Fuat Acaroğlu
KABARE / CABARET Resim Sergisi
04 Kasım–24 Kasım 2009

Garage Of Art

Fuat Acaroğlu, “Kabare” başlıklı resim sergisini Garage Of Art’da sergiliyor…
1979 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Yüksek Resim Bölümü’nü bitiren sanatçı,1980’ de aynı bölümde asistan oldu.1986/87 ve 1990’ da, iki kez İtalya Devlet sanat bursu kazanan Fuat Acaroğlu,1990’da doçent,2001’de profesör olarak atandı. Halen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Bölümü’nde öğretim üyesidir.

80’li yıllar, Türkiye’de ve Avrupa’da yeni bir hareketin başladığı dönemdir. “Yeni dışavurum”, “Yeni Figürasyon” olarak tanımlanan bu yaklaşımın Türkiye’deki ilk temsilcilerinden, öncülerinden olan Acaroğlu, çalışmalarında içselliği önemser. Böyle bir duyumsama ile sonraki dönem çalışmalarını ise, soyutlamacı bir yaklaşımla sürdürür. Onun resimlerindeki tematik ironi ise, sosyal yaşamın çok göstergeli yüzleşmelerinin kurgularıdır. “Yüzleşme insan için sağaltımdır” diyor sanatçı ve resimlerini lirik bir duyumsamanın sonuçları olarak değerlendiriyor.

Acaroğlu ,arsız/doyumsuz ama o denli de kırılgan kimliklerle donanmış metropol yaşamını bir düş dünyasına taşımaktadır.Vinyl bir dünya onun kabaresidir.

Bugüne kadar 14 kişisel sergi yapan sanatçı 1989’da II. Uluslararası İstanbul Bienal’in de yer almış, 1996 yılında I.Uluslararası Bulgaristan Trienal’ne katılmıştır.

Sergi, Pazar hariç her gün 10.00–18.00 arası görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT