Geçen Her Şey Merdivenden Geçer, Gelen Her Şey Merdivenden Gelir

Geçen Her Şey Merdivenden Geçer, Gelen Her Şey Merdivenden Gelir

Tarihler: 14 Mart 2016 Pazartesi ~ 12 Nisan 2016 Salı

Yer: Harmony Sanat Galerisi

Adres: İcadiye Caddesi No:42/A Kuzguncuk Üsküdar İstanbul

Telefon: 0216 553 21 67

Faks: 216 553 89 22

Web: http://www.harmonygaleri.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 14, 2016 ~ Nis 12, 2016

Boğazın incisi Kuzguncuk’ta bulunan, birçok sergiye ve organizasyona ev sahipliği yapan Harmony Sanat Galerisi, 12 Nisan tarihine kadar ödüllü Ressam Aslıhan Kaplan Bayrak’ın “Geçen her şey merdivenden geçer, gelen her şey merdivenden gelir” sergisi ile sanatseverleri buluşturacak.

Merdivenlerin bilinmeyen sırrı, tuvallerde anlam buluyor…

Farklı mekânları, farklı perspektif düzlemlerini birbirine bağlayan merdivenler. Biran önce geçmek zorunda olduğumuz geçitler, merdiven boşlukları; Georges Perec’in değişiyle “anonim, soğuk ve neredeyse düşman bir yer.”

Aslıhan Kaplan Bayrak’ın resimlerine merdivenlerle girebilirsiniz ancak merdivenler davetkârdır... Çoklu perspektif düzlemlerini merdivenlerle birbirine bağlayarak, merdiveni bir bağlaca dönüştürmüş; tıpkı ‘ve’ler gibi merdivenler aynı zamanda resimlerini de birbirine bağlamıştır ve merdivenler, “anonim, soğuk ve neredeyse bir düşman yer” olmaktan çıkmaktadır.

Ressam Aslıhan Kaplan Bayrak’ın, nesneler ve mekanlarla ilişkileri yeniden yorumlayan; “Geçen her şey merdivenden geçer gelen her şey merdivenden gelir” sergisi, size insan mekan ilişkisine farklı açılardan tekrar bakmaya davet ediyor. Sergide, bazen karmaşık görünen ama içerisinde düzen barındıran bir yapı iskelesinin karşısında durup düşüncelere dalmışken kendinizi birden içinde bulabiliyorsunuz… Bir merdivenin başında bekliyor veya nerede sonlanacağı bilinmeyen basamaklarda heyecanla ilerleyebiliyorsunuz…

Nesnel gerçekliğin, sanatçının bakış açısıyla yeniden dokunmuş katmanlarında yolculuk edebileceğiniz; resim sergisini, 12 Nisan tarihine kadar Harmony Sanat Galeri’sinde ziyaret edebilirsiniz…

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT