Hasan Pehlevan - Eşit

Tarihler: 05 Nisan 2013 Cuma ~ 30 Nisan 2013 Salı

Yer: Galeri Merkur

Adres: Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt. No: 12 D: 2 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 231 69 87

Faks: 0212 225 37 37

Web: http://http://www.galerimerkur.com

E Posta: galeri@galerimerkur.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 5, 2013 ~ Nis 30, 2013

Merkur, genç sanatçılarından Hasan Pehlevan’ın “Eşit” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, 05 Nisan 2013 – 30 Nisan 2013 tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak olan sergisinde, Op-Art akımına atıfta bulunan en son serisini izleyiciye sunuyor.

Algısal psikolojiyi ve görsel teorileri kavramsal açıdan bir araya getirerek, Op-Art fenomeni üzerinden izleyicideki alımlama durumunu sorgulayan Hasan Pehlevan, çalışmalarında, iddialı söylemlerden uzak, mütevazi bir formsal “Eşit”liği öne sürüyor. “Göz”ün, eserlere dikkatli bir bakışıyla rahatça çözümlenebilecek olan görsel önermeler, aynı zamanda Gestalt psikolojisi ve buna ilişkin “algı” ve algısal örgütlenme” konularını masaya yatırıyor. Sanatçı, Op-Art’ın, bireylerdeki uyaranlar-tepkiler sistemini merkeze alıp, kendisini temellendiren yaklaşımından hareketle tuvalin biçimsel sınırlarını yeniden yorumluyor.

Merkur, izleyiciyi, Hasan Pehlevan’ın, sanatın ilk rolünden aldığı referansla ortaya koyduğu üretimini keşfederek, sanatın tarihi üzerine tekrar düşünmeye davet ediyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT