Hayalimdeki Kütüphane Resim Sergisi

Tarihler: 01 Kasım 2011 Salı ~ 13 Kasım 2011 Pazar

Yer: Atatürk Kitaplığı Sergi Salonu

Adres: Mete Cad. No: 45 Taksim Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 249 38 19

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 1, 2011 ~ Kas 13, 2011

Çocukların düşlerindeki kütüphaneleri anlattıkları “Hayalimdeki Kütüphane Karma Resim Sergisi” açılıyor. 1 Kasım 2011 Salı saat 18.00’de açılışının yapılacağı sergi; 1 - 13 Kasım 2011 tarihleri arasında Taksim’de bulunan Atatürk Kitaplığı Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilir.

İstanbul’daki çeşitli ilköğretim okullarındaki öğrencilerin hayal ettikleri kütüphane ve bilgi merkezlerini anlattıkları eserlerden seçilerek oluşan sergi, Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) İstanbul Şubesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kitaplığı işbirliği ile düzenleniyor.

Her yıl Kasım ayının ikinci haftasında kutlanan Dünya Çocuk Kitapları Haftası kutlamaları kapsamında açılacak sergide, okuma kültürünün vazgeçilmez bir parçası olan kütüphanelere çocukların gözünden bakışla dikkat çekmek ve toplumsal bir farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Eserlerde, çocukların algıladıkları kütüphane imgesi ile olmasını istedikleri kütüphaneler arasında köprüler kuruluyor.

Çocukların sınırsız hayal güçleri ve renkli dünyalarını yansıtan kırkbir adet özgün eserin yer aldığı sergide; ziyaretçiler, çocuklarca hayal edilen çok farklı özelliklere sahip kütüphanelerin güzelliklerini keşfetme deneyimi yaşayacaklar, belki de bu hayellerin peşine takılıp bunları gerçekleştirmeyi isteyecekler. Sergilenen eserler, çocukların özlem duyduğu ve görmek istediği kütüphanelerin geliştirilmesi için, büyüklere ve yetkililere de önemli ve dikkate alınması gereken ipuçları taşıyorlar.

Sergiyi oluşturan eserler; 28 Mart - 3 Nisan 2011 tarihlerinde kutlanan 47. Kütüphane Haftası kapsamında, Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi, İstanbul Valiliği ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ve İstanbul’daki ilköğretim öğrencilerinin katıldığı resim yarışmasında dereceye giren, sergilenmeye değer bulunan resimlerden oluşuyor.

Sözkonusu yarışmada; ilköğretim okulu öğrencileri, Murat Kaymaz (Esenler İlköğretim Okulu) birincilik, Berkant Köklü (Esenyurt Orhangazi İlköğretim Okulu) ikincilik, Serra Altınkum (Üsküdar Rasathane İlköğretim Okulu) üçüncülük ödüllerine layık görülmüşlerdi.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT