Herkes İçin Su (Water for All)

Tarihler: 19 Mart 2009 Perşembe ~ 31 Mayıs 2009 Pazar

Yer: santralistanbul

Adres: Kazım Karabekir Cad. No. 1 Eyüp İstanbul

Telefon: 0212 444 0 428

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 19, 2009 ~ May 31, 2009
“HERKES İÇİN SU” santralistanbul’DA
Yaşamın vazgeçilmez kaynağı suyun serüvenini anlatan ve Paris’teki bilim ve endüstri müzesi “La Cité des Sciences et de l’industrie” tarafından hazırlanan “Herkes İçin Su”(Water for All) sergisi ilk kez Fransa dışına çıkarak Türkiye’de ziyaretçilerle buluşuyor.
WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ve TÜSİAD tarafından getirilen sergiye, 12 Mart – 31 Mayıs tarihleri arasında santralistanbul ev sahipliği yapacak.

“Herkes İçin Su” sergisi, oyunlar ve uygulamalı ünitelerle özellikle aileler ve çocuklar için, suyun işitsel ve görsel öğelerinin yer aldığı bir ortamda sunuluyor. Suyun varlığını ve yokluğunu anlatan sergide, ziyaretçiler günlük hayatlarında nasıl bir tüketici olduklarını test edebilecek, suyun katı, sıvı, gaz hallerini görecek, fiziksel özelliklerini keşfedecek ve bir damla suyun yolculuğuna tanıklık edecek. “Herkes İçin Su” sergisinde suyun olağanüstü hikayesinde ziyaretçiler de rol alacak.

“Su Oyunları” “Su Tiyatrosu” ve “Suyun Geleceği” başlıklı üç ana bölümden oluşan ve suyun kontrol edilmesi, yönetilmesi, kullanımı, temizlenmesi, korunması ve tasarruf konularında bilgi veren sergiyi gezenler dünyada suyun güncel durumu hakkında da fikir sahibi olacak.

V. Dünya Su Forumu çerçevesinde suyun kullanımının ve yönetim biçiminin tartışıldığı günlerde, su konusunda ailelerde ve özellikle çocuklarda farkındalık yaratmayı amaçlayan sergi, suyun yaşamsal, toplumsal, ekonomik ve siyasi rollerini etkileşimli yollarla izleyiciye sunarak, suyun ve dolayısıyla insanlığın geleceği hakkında kendimizi sorgulamamızı sağlayacak.

Sergi kapsamındaki atölyeler ve okul turlarında yer alan oyunlu ve etkileşimli yan aktiviteler, çocukların suyun günlük yaşamdaki rolü ve korunması konusundaki farkındalığını ve bilgi düzeyini artıracak.

Sergi, Pazartesi hariç her gün 10.00 – 20.00 saatlerinde ziyarete açık olacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT