Hibrit Mekanlar Sergisi

Hibrit Mekanlar Sergisi

Tarihler: 19 Kasım 2022 Cumartesi ~ 19 Kasım 2022 Cumartesi

Yer: Perili Köşk

Adres: Baltalimanı Hisar Cad. Perili Köşk No:5 Rumeli Hisarı Sarıyer İstanbul

Telefon: 0212 393 52 00

Web: http://www.borusancontemporary.com

E Posta: info@borusancontemporary.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 19, 2022 ~ Kas 19, 2022

Borusan Contemporary, mimarinin perspektifinden yola çıkarak hazırladığı etkinlik serisinde çağdaş sanat ile mimarlığı buluşturuyor. “Peki Mimarlar Ne Düşünüyor?” başlıklı serinin 19 Kasım’da gerçekleşecek ilk oturumundaki konuşmacılar Melike Altınışık, Hakan Demirel ve Kerem Piker olacak. Etkinlik serisi Dr. Emin Mahir Balcıoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

Borusan Contemporary, güncel koleksiyon sergisi Hibrit Mekanlar paralelinde bir etkinlik serisini hayata geçiriyor. “Peki Mimarlar Ne Düşünüyor?” isimli seri, mimarinin perspektifinden yola çıkarak çağdaş sanatın ve mimarlığın evrildiği yeni süreçte mimarlarla sanatçılar arasındaki yakınlaşmada beliren ve daha önce gündeme gelmeyen, keşfedilmemiş alanlara odaklanmayı hedefliyor.

Dört kısımdan oluşan etkinlik serisinin ilk oturumu 19 Kasım 2022’de Borusan Contemporary’nin Perili Köşk, Rumelihisarı adresinde gerçekleştirilecek. Etkinlik serisi Aralık 2022 ve Şubat 2023 tarihlerinde programlanan fiziki oturumlarla devam edecek. Nisan 2023’te düzenlenecek olan oturum, çevrimiçi kanallardan yayınlanacak.

Serinin ilk buluşması 19 Kasım’da Perili Köşk’te
Mimari ile çağdaş sanat arasında gelişen neredeyse yüz yıllık ortak eylem geliştirme yöntemleri, günümüzde mimarlık söyleminin sanat için alan tasarlamanın ötesine geçen dönüşümüyle birlikte çağdaş sanat eseri için çerçeve çizip eserin izleyici üzerindeki algısını da tersyüz edebiliyor.

Etkinlik serisi kapsamında, yaratıcı mimarların çağdaş sanatla kendi üretimleri arasında nasıl bir bağlantı kurduğu, sanatsal içerik ile mekân ilişkilerini ele alırken verdikleri kararlarda sanatçılarla olan diyaloglarının nasıl geliştiği; sanatçı ile mimar perspektiflerinin nasıl iç içe geçtiği, akışkan, hibrit ve yeni bir görsel dil oluşturmanın gerekliliği gibi soru ve önermelerin cevapları aranacak.

19 Kasım Cumartesi 14:00’da ilk oturumunu düzenleyeceğimiz “Peki Mimarlar Ne Düşünüyor?” etkinlik serisinin ilk konukları son dönemde çağdaş sanat bağlamındaki yaratıcı yakınlaşmalarıyla dikkat çeken mimarlar Melike Altınışık, Hakan Demirel ve Kerem Piker olacak.

Açılış konuşmasını Borusan Contemporary Müdürü Dr. Kumru Eren’in yapacağı ve Dr. Emin Mahir Balcıoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilecek etkinlik serisinin ilk oturumu Borusan Contemporary’nin Perili Köşk, Rumlihisarı adresinde düzenlenecek.

Katılımın 50 kişi ile sınırlı olduğu etkinliğin biletleri Biletix üzerinden temin edilebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT