İFSAK Arşivi Aralanıyor

Tarihler: 25 Temmuz 2015 Cumartesi ~ 28 Eylül 2015 Pazartesi

Yer: İFSAK NXCLUB Sergi Salonu

Adres: İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. No:32/2 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 42 01 / 0212 292 18 07

Faks: 0212 252 44 61

Web: http://http://ifsak.org.tr

E Posta: iletisim@ifsak.org.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 25, 2015 ~ Eyl 28, 2015

İFSAK'ın 55 yıl arşivinde birikmiş değerli ustaların fotoğraflarında oluşan bu karma sergiye tüm fotoğrafseverler davetlidir.

Aclan Uraz, Ahmet Öner Gezgin, Ara Güler, Aramis Kalay, Ayhan Erolgil, Baha Gelenbevi, Bülent Özgören, Cengiz Karlıova, Cengiz Özakıncı, Erdal Yazıcı, Ergun Çağatay, Ersin Alok, Gültekin Çizgen, Halim Kulaksız, Hüsnü Gürsel, İbrahim Akyürek, İbrahim Zaman, İlteriş Tezer, İlyas Göçmen, İsa Çelik, İzzet Keribar, Mehmet Bayhan, Mehmet Kısmet, Merih Akoğlu, Mesut Güvenli, Mustafa Vural, Nermi Erdur, Nevzat Çakır, Nurettin Erkılıç, Nuri Bilge Ceylan, Orhan Cem Çetin, Özdemir Cebeci, R. Gökhan Yalta, Rauf Miski, Reha Akçakaya, Sabri Özsezginler, Salim Okumuş, Sami Güner, Sarkis Baharoğlu, Saygun Dura, Sedat Pakay, Sedat Tosunoğlu, Selahattin Giz, Selçuk Kundakçı, Seyit Ali Ak, Şahin Kaygun, Yıldız Moran, Yılmaz Kaini, Ziya Eralp

Arşivi belli bir seviyede olan kurumlar, yer aldıkları alanlarda köklü ve geleneksel bir yapıya ulaşmışlardır. Kimileri bu geleneksel yapı içinde ilerleme gösteremeyerek oldukları yerde sayarlar veya yok olup giderler. İFSAK, 56 yılı geride bırakmak üzere olan ve ülke gerçeklerini göz önüne alırsak, arşivi de belli bir seviyeye ulaşmış bir kurumdur. Bu geleneksel yapı içinde de kaybolmayarak, ürettiği projeler ve yaptığı yeniliklerle kendi alanında saygın yerini çoktan almıştır.

İFSAK, barındırdığı fotoğraf, sinema ve kendi tarihi özelinde Türk fotoğrafı için de çok kıymetli olan dokümanlarıyla ağır bir yükün altındadır. Bu yükün altında ezilmemek için de çalışmak zorundadır. İfsak'ın yeni projelerinden biri olan İFSAK TV'yi hayata geçirmek için yapılan çalışmalarda da gördük ki, arşiv bu projenin de baş aktörlerinden biri durumunda. Geçtiğimiz günlerde, arşivin dijital kopyalarını çıkarmak ve bunları sunulur hale getirmek için de adımlar atıldı, aramızdan ayrılan ve yaşamakta olan fotoğrafçıların bu paha biçilmez üretimlerini kendi koşullarımız içinde en iyi şekilde muhafaza etmek için de gerekli çalışmalar başlatıldı.

İFSAK Arşivi Aralanıyor adını verdiğimiz ve çok önemsediğimiz bu sergi adından da anlaşılacağı gibi, arşiv için yapılan çalışmaların bir başlangıcı olacak. 1930' ların başında Atatürk'ün fotoğrafçısı Selahattin Giz ile başlayan ve 1980' lerin ortalarına kadar uzanan, büyük çoğunluğu üyemiz olan fotoğrafçıların bu değerli eserlerini üyelerimizle ve fotoğraf kamuoyu ile paylaşmak, eskiyle yeni arasında bir köprü kurmak, İFSAK'lılar olarak hepimizi mutlu edeceği inancıyla…

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT