İstanbul’un Kıyı Kıyı Güzellikleri

Tarihler: 22 Haziran 2015 Pazartesi ~ 10 Temmuz 2015 Cuma

Yer: İFSAK NXCLUB Sergi Salonu

Adres: İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. No:32/2 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 42 01 / 0212 292 18 07

Faks: 0212 252 44 61

Web: http://http://ifsak.org.tr

E Posta: iletisim@ifsak.org.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 22, 2015 ~ Tem 10, 2015

İGDAŞ, Dünya Çevre Günü’nü ‘Kıyı kıyı İstanbul’ temalı fotoğraf yarışması ve sergisiyle kutladı.

İGDAŞ’ın geleneksel hale gelen Ulusal En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması bu yıl ‘Kıyı kıyı İstanbul’ temasıyla düzenlendi. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya, Türkiye’nin dört bir yanından profesyonel ve amatör fotoğrafçılar 4000 fotoğrafla katıldı. Yarışmada derece ve sergileme alan fotoğraflar, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Osman Hamdi Salonu’nda düzenlenen törenle ödüllendirildi. İstanbul’un en güzel kıyılarını, farklı bakış açılarıyla belgeleyen sergi, aynı salonda 12 Haziran’a kadar ziyaret edilebilecek. İGDAŞ’ın ‘Kıyı kıyı İstanbul’ fotoğraf sergisine 13-19 Haziran tarihleri arasında Tepe Nautilus, 20 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında ise İFSAK ev sahipliği yapacak.

İstanbul’un havasını temizleyerek dünyanın havası en temiz metropollerinden biri haline getiren İGDAŞ’ın bu yıl beşincisini düzenlediği En ‘Havalı’ Kareler Fotoğraf Yarışması sona erdi. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında 2 Mart – 24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen yarışmanın kazananları belli oldu. Yarışmada derece ve sergileme alan fotoğraflar, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Osman Hamdi Salonu’nda düzenlenen törenle ödüllendirildi. Bu yıl ‘Kıyı kıyı İstanbul’ temasıyla gerçekleşen yarışmaya, İstanbul’un en güzel kıyılarını, farklı bakış açılarıyla ölümsüzleştiren 4000 fotoğraf katıldı.

En “Havalı” Kareler 2015’de birinci Bekir Yeşiltaş, ikinci Zafer Balcı, üçüncü Aytül Akbaş oldu. Gökmen Kanberoğlu İGDAŞ özel ödülünü alırken, Gülten Akıncı Engin, Yılmaz Topçu, Ömür Murat Zehirmansiyon ödülüne layık görüldü. Derece alan ve sergilemeye değer bulunan 42kare,5-12 Haziran 2015 tarihleri arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Osman Hamdi Salonu’nda fotoğrafseverleri bekliyor. Sadece İstanbul’dan değil Türkiye’nin her köşesinden yarışmacının başvurduğu En Havalı Kareler hakkında İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan şunları ifade etti:

“İstanbul’un havasını temizlemek için kurulan İGDAŞ, bu görevini kısa sürede başardı. Bugün İstanbul, dünyanın havası en temiz metropollerinden birisi. İGDAŞ olarak biz, temel faaliyet alanımızla çevrenin korunmasına doğrudan hizmet eden bir kuruluşuz. Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz En ‘Havalı’ Kareler Fotoğraf Yarışması, İstanbul’un havasına sağladığımız katkıyı hem belgeliyor hem de İstanbullulara fotoğraf sanatının güzel örnekleriyle tekrar hatırlatma imkanı tanıyor. Bu yılın teması olan ‘Kıyı kıyı İstanbul’ sayesinde yarışmaya katılanlar, fotoğraflarıyla İstanbul’un kıyılarına birer inci gibi dizilmiş gerek doğal gerek tarihi tüm eşsiz güzellikleri gözler önüne serdiler. Bütün bunların yanı sıra yarışmamızın en güzel tarafı da binlerce fotoğrafçının bu sürece dahil olması ve İstanbul’un ‘en havalı’ karelerini çekmesi oldu.”

Fotoğraf yarışmasının değerlendirme kurulunda öğretim üyeleri; Prof. Dr. Güler Ertan, Prof. Dr. N. Nihal Kafalı, Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, fotoğraf sanatçıları; İsa Çelik, Merih Akoğul, tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç, İGDAŞ Kurumsal İletişim ve Medya İlişkileri Müşaviri Gülaçar Hız yer aldı.

Yarışmanın birincisine 6 bin TL, ikincisine 4 bin TL, üçüncüsüne 2 bin 500 TL ödül verildi. İGDAŞ özel ödülünü kazanan yarışmacı 2 bin 500 TL, mansiyon kazanan 3 kişi de 500’er TL ödül kazandı. Kurum, fotoğrafları sergilemeye değer bulunan yarışmacılara ise 200’er TL telif ödedi.

Geçtiğimiz dört yılda toplam 16 bin 500 fotoğraf karesinin yarıştığı En “Havalı” Kareler fotoğraf yarışması, her yıl daha fazla fotoğraf tutkununun katılımı ile devam ediyor.

İGDAŞ’ın ‘Kıyı kıyı İstanbul’ fotoğraf sergisine 13-19 Haziran tarihleri arasında Tepe Nautilus, 20 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında ise İFSAK ev sahipliği yapacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT