İstpanya Karma Resim Sergisi

İstpanya Karma Resim Sergisi

Tarihler: 17 Ocak 2019 Perşembe ~ 12 Şubat 2019 Salı

Yer: Galeri Ark

Adres: Cemil Topuzlu Caddesi No: 49 Çiftehavuzlar Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 369 49 00

Web: http://www.galeriark.com

E Posta: info@galeriark.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 17, 2019 ~ Şub 12, 2019

İnsanlık tarihi farklı kültürlerin farklı biçimlerde karşılaşmalarıyla ve etkileşim içinde olmalarıyla doludur. Yakın tarihin küreselleşme olgusu, iletişim teknolojilerindeki gelişmeler, uluslararası göç hareketleri ve ticaretin yaygınlaşması kültürlerarası etkileşimin artmasına ve iç içe geçmesine yol açmıştır. Olumlu gelişmelerin yanında kimi zaman bu ilişkilerde olumsuzluklar da yaşanmış; giderek savaşlara kadar varmıştır. Paralel olarak sanatsal anlamda da kültürlerarası ilişkiler artmış ancak bu ilişkiler her zaman yapıcı yönde gelişmiş ve tarihe kalıcı izler bırakmıştır. Sanatın yerelden çıkıp evrensele ulaşan serüveni coğrafi sınırları aşarak ortak bir dil yakalar, insanlık adına kültür mirası olarak tarihe ve sanat tarihine mal olurlar. Kültürler üstü kodlarla okunabilcek bu evrensel aşkın dili artık birleştirici, bütünleştirici ve iyileştiricidir.

Yirmi yıldan fazla bir süredir İspanya´da yaşayan çağdaş sanatın önemli temsilcilerinden Şükrü Karakuş içinde kendisinin de bulunduğu Bask, İspanyol ve Fransız sanatçılardan oluşan 15 kişilik bir sanatçı grubunun resim, baskı, fotoğraf, desen ve rölyeflerinden oluşan 30 civarındaki eserini İstanbul´a getiriyor.

Sergide yer alacak sanatçılar: Nagore Amenabarro, José Ramón Amondarain, Javier Balda, Alfredo Bikondoa, Martina Dasnoy, Verónica Domingo Alonso, Sylvie Estaynou, Aitor Etxeberria, Txaro Fontalba, Nisa Goiburu, Şükrü Karakuş, Joseba Lacadena, Mari Jose Lacadena, Juan Ignacio Mendizabal, Iñigo Royo.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT