Jonathan Monaghan - ŞAŞAA

Jonathan Monaghan - ŞAŞAA

Tarihler: 09 Haziran 2022 Perşembe ~ 27 Ağustos 2022 Cumartesi

Yer: Kalyon Kültür

Adres: Meşrutiyet, Şair Nigar Sk. No:20 şişli İstanbul

Telefon: 212 274 26 06

Web: https://www.kalyonkultur.org/

E Posta: info@kalyonkultur.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 9, 2022 ~ Ağu 27, 2022

Görsel sanatlar alanında dünyanın önde gelen isimlerinden Amerikalı Jonathan Monaghan, 9 Haziran - 27 Ağustos 2022 tarihleri arasında Ceren ve Irmak Arkman küratörlüğünde Kalyon Kültür’de gerçekleştireceği bugüne kadarki en kapsamlı kişisel sergisi ŞAŞAA ile sanatseverlerle buluşuyor.

Baskı, heykel ve animasyon teknikleri dahil olmak üzere pek çok farklı medyumla işler üreten, aynı zamanda NFT ve dijital sanatın ilk uygulayıcıları arasında yer alan Jonathan Monaghan 20’den fazla eseri ile Kalyon Kültür’de benzersiz bir dijital sanat deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Jonathan Monaghan’ın Kalyon Kültür’de gerçekleştireceği sergide öne çıkan eserleri arasında; Barok çağın savurganlığı ile dijital çağın aşırılığı arasında paralelliklere dikkat çeken, gelecek ve yok olan doğal yaşam hakkındaki kaygıları ortaya serdiği Superfluity başlıklı üç ekranlı video enstalasyonu, Den of Wolves başlıklı popüler kültür, kurumsal otorite ve teknolojiye aşırı bağımlılık arasındaki bağlantıları sürükleyici ve rüya gibi bir yolculuk çizerek gösterdiği tek kamera ile çekilmiş video enstalasyonu ve terk edilmiş bir alışveriş merkezi, lüks bir otel lobisi gibi boş ticari alanlarda dolaşan bir tek boynuzlu atı konu eden, teknoloji ve materyalizmin modern tutsaklığı için yeni bir mitoloji yaratmayı amaçladığı Disco Beast yer alıyor.

Bilim kurgudan Barok dönemi mimarisine kadar sanatın farklı tarzlarından esinlenen ve video oyunu yaratıcılarıyla Hollywood profesyonellerinin de kullandığı en gelişmiş teknolojileri eserlerinde kullanan Monaghan, izleyicileri masalsı ve bir o kadar da sınırları zorlayıcı hikayelere davet ediyor.

Dijital sanat başta olmak üzere sanatın farklı disiplinlerine alan açan Kalyon Kültür’de gerçekleşecek ŞAŞAA sergisi 27 Ağustos tarihine kadar Nişantaşı Taş Konak Kalyon Kültür binasında ücretsiz gezilebilir.

Kalyon Kültür sosyal medya hesaplarından ve internet sitesi üzerinden sergi ve etkinlik programları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT