Kış Karma Sergisi

Tarihler: 07 Şubat 2012 Salı ~ 06 Mart 2012 Salı

Yer: Evin Sanat Galerisi

Adres: Büyük Bebek Deresi Sokak No:13 Bebek 34342 İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 265 81 58

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 7, 2012 ~ Mar 6, 2012

Resim ve heykel sanatımızın ustalarına açtığı sergilerin yanı sıra genç sanatçılara desteği ile de onaltı yıldır Türk Plastik Sanatı’nın vazgeçilmez merkezi olan Evin Sanat Galerisi 7 Şubat- 6 Mart 2012 tarihleri arasında farklı kuşaklardan sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

Sergide Nuri İYEM’in yetmişli yıllara ait resimlerine, seramik sanatına elli yılı aşkın bir süre olağanüstü eserler kazandırmış Nasip İYEM’in özel koleksiyondan işleri eşlik ediyor.

Heykel sanatımızın en önemli iki sanatçısı Mehmet AKSOY ve Rahmi AKSUNGUR karma sergiyi üç boyutlu işleriyle zenginleştirirken, Türk resminin en büyük ustalarından Neş’e ERDOK da bu karmada özel bir otoportresi ve desenleriyle yer alıyor.

Figür geleneğini günümüz anlayışıyla yorumlayan orta kuşağın en başarılı sanatçıları Temür KÖRAN ve Hakan GÜRSOYTRAK değişik dönemlerine ait resimleriyle izleyiciyle buluşuyor.

Genç sanatçılardan Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ ve Setenay ALPSOY ‘un eserleri de kış karmasında sergileniyor. Sağlam deseni, uyumlu ışık ve renk anlayışı ile ürettiği yapıtlarıyla çeyrek asırdır Türk resminde varolan Cansen ERCAN ve daha ilk kişisel sergisinde başarısını kanıtlamış Aylin ZAPTÇIOĞLU Evin Sanat Galerisi’ne katılan iki ressam.

Kış Karma Sergisi 7 Şubat- 6 Mart 2012 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde gezilebilir.

*Evin Sanat Galerisi, Pazar günleri hariç hergün 11.00-19.00 arası açıktır.

Kış Karma Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT