Martin Krastev - Kutlamalar

Martin Krastev - Kutlamalar

Tarihler: 13 Şubat 2019 Çarşamba ~ 02 Mart 2019 Cumartesi

Yer: Galeri Selvin

Adres: Dere Sok. No.3 Arnavutköy Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 263 74 81

Faks: 0212 263 74 82

Web: http://www.galeriselvin.com

E Posta: selvincg@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 13, 2019 ~ Mar 2, 2019

1953 Sofya doğumlu olan sanatçı, Sofya Güzel Sanatlar Akademisini bitirdikten sonra mastırını Prof. Al. Poplilov yönetiminde tamamladı. 1983 yılından beri Yunanistan’da yaşamını ve sanatını sürdürmektedir.

İstanbul'daki dördüncü kişisel sergisini gerçekleştirecek olan Krastev’in eserleri 13 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında Galeri Selvin’de görülebilir.

Sanatçının bu sergisinde konu aldığı "Kutlamalar" isimli eserleri ile ilgili Dr. Evelina Minerva'nın yazısı aşağıda yer almaktadır.

Eskiden beri, bayramların iki yönü vardır; iyiliğin ümidin ve beklentinin bir ifadesi olarak bir kutlama töreni olanı ve insanın üstün ve metafizik bir güç tarafından korunma ve destek için samimi, saf - temiz, yaşamın geçici olduğunu unutturması ve aynı zamanda Yüce Tanrıya şükretmektirme isteği ile ibadet olanı.

Kutlama hem kırsal kesimde, hem doğal ortamda hem de dini mabetlerde, her zaman güzelliği ve özelliği ile ayırt edilen yerlerde yapılır. Kutlamalar, tüm genç ve yaşlıların asil ve mütevazı her kesimden insanların katıldığı bir şenlik havasında olur. Bu kutlama özellikleri hiç şüphesiz Martin'i en son "Ziyafet" dizisinin başlığını seçmeye yöneltmiştir. Bu olayların insan yaşamındaki evrenselliği, onun bir sanatçı olarak olgunluğunu göstermesine ve tüm resmini bir çocuğun bir denizin anlaşılmaz masumiyetini, oyunun neşeli ritüeli, eski büyüleyici melankolik motifleri tuvalde şapelin gizli huzuru, yaz ve sonbaharın sıcak renkleri - yaratılışın renkleri ile her zaman otantik güzelliği ve hayatın aydınlık tarafını arayan bir sanatçının eserinin olgunlaşmış meyveleriyle tasvir edilmiştir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT