Meltem Akgün - RESSAM – DOĞA

Meltem Akgün - RESSAM – DOĞA

Tarihler: 14 Mayıs 2022 Cumartesi ~ 24 Mayıs 2022 Salı

Yer: A11HOTELS

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 14, 2022 ~ May 24, 2022

Anka Kuşu misali her şeye rağmen küllerinden yeniden doğan Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün, “ RESSAM – DOĞA ” adlı ilk kişisel sergisindeki eserlerini Bağdat Caddesi’nin modern tarzda mimari yapısıyla ünlenen A11HOTELS’de 14 Mayıs’ta sanat severlerle buluşturacak . Akgün eserlerindeki doğanın yaşam kaynağı olan doğallığın, ışığın ve rengin, tüm bunların, hislere yansımasıyla birlikte ahenge dönüşmesini ve ardından kendisine yansıttıklarını izleyiciyle paylaşma arzusunda.

Türkiye ve yurt dışında Finans sektöründe çok önemli şirketlerde CEO, YK başkanı ve kurucu ortak görevlerinde bulunan Akgün, geri kalan zamanını babasının armağan ettiği cep fotoğraf makinası ve desen çizdiği eskiz defteri ile doğanın ve rengin peşinden hayallerini de yanında taşıyarak geçirmiş. Meltem Akgün “Bu zamanın kendisine yaşam ve gerçeklikle ilgili çok şey kattığını ve sanatını çok daha naif bir şekilde biçimlendirmesine yol açtığını” vurguluyor..

Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün’ün, 2020 yılında Gurushots’ın açtığı “MEMORABLE PORTRAITS” yarışmasında ödül alan fotografı 2020 VENEDİK BİENALİNDE Piazza Ca' Zanardi (Itsliquid) de sergilenenmiştir. “Gizlenemeyen(inconcealable)” adını verdiği eseri ise Viewbug tarafından 2018 de düzenlenen  ‘I SEE YOU IN B&W' yarışmasında finalist olmuş ve 2021 yılında 'TOP SHOT' ödülü almıştır. Bu ödüller Akgün’ün hayatında sanata bakışını ve sadece hayatında var etmek istediği fotoğrafçılık yolundaki profesyonel serüvenine başlamasına önayak olmuş.

Meltem Akgün yurt dışında ve Türkiye’ de katıldığı fotoğraf sergilerinden de ilham alarak artık eserlerinin sanat severlerle buluşması gerektiğini düşünerek ilk kişisel sergisini açmaya karar verdi. Peşinden sürüklendiği hayatın içerisinde hissettiği görsel zenginlikleri fotoğraf sanatı ile resmetmeyi bütünleştirerek yol, yön ve zaman harcamış.

Meltem Akgün’ün “RESSAM - DOĞA” ADLI SERGİSİ 14 MAYIS – 24 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA A11HOTELS’ DE İZLENİLEBİLİR.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT