Parçalanmanın Kimyası - Sağ El, Sol El Desenleri

Tarihler: 13 Kasım 2009 Cuma ~ 13 Aralık 2009 Pazar

Yer: Sermet Çifter Salonu

Adres: İstiklal Cad. No:161 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 47 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 13, 2009 ~ Ara 13, 2009
Türk çağdaş sanatının önde gelen sanatçılarından Ömer Uluç, 13 Kasım - 13 Aralık 2009 tarihleri arasında “Parçalanmanın Kimyası” adlı sergiyle Yapı Kredi Kazım Taşkent Sanat Galerisi’nde,

“Sağ El, Sol El Desenleri” adlı sergisiyle de Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’nda izleyiciyle buluşacak.

Ömer Uluç’un son dönemde gerçekleştirdiği yapıtlarından oluşan sergi ismini, sanatçının öteden beri ilgi alanı olan bilim dünyasından ve özel olarak da fizikteki parçalanma olgusundan alıyor. Fiziğin gerçekliği renklerin dünyasında nasıl karşılık bulabilir ve dahası bu son derece bilimsel temelli fiziksel gerçekliğin kimyasını sezmek ve bu dünyanın sıra dışı hallerine yakınlaşabilmek mümkün müdür? Uluç’un Kazım Taşkent Galerisi’nde sergilenecek resim, enstalasyon, lazer efektli üç boyutlu işler ve videodan meydana gelen çalışmaları izleyiciyi bu sorular etrafında düşündürürken Sermet Çifter Salonu’nda sanatçının yakın zamanda gördüğü kemoterapi tedavisi sırasında yaptığı “Sağ el” ve “Sol el” çizimleri yer alacak.

“Sağ el” ve “Sol el” çizimleri, Ömer Uluç’un son dönemde üzerinde düşündüğü kişinin kendi uzuvlarıyla olan ilişkisinin sınırlarını keşfetmesi meselesine ve “yavaşlık” olgusunun onun yeni dönem çizimlerine verdiği ivme konusuna dayanıyor.

Sanatçının bir taraftan fiziksel ve kimyasal olgulardan, diğer taraftan da hastalığı sırasında yaşadığı fiziksel gerçekliğinden yola çıkarak ürettiği son dönem işleri bilimsel olanın sezgisel bir biçimde yeniden üretilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT