PostHoc II

Tarihler: 22 Haziran 2015 Pazartesi ~ 15 Ağustos 2015 Cumartesi

Yer: Mine Sanat Galerisi

Adres: Teşvikiye Mah. Prof. Dr. Müfide Küley Sok. No:1/1 Yasemin Apt. D:5 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 38 13

Web: http://http://www.minesanat.com

E Posta: info@minesanat.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 22, 2015 ~ Ağu 15, 2015

Türkiye sanat ortamında 30. yılını bir dizi sergi, etkinlik ve galerinin 30 yıllık tarihini üç ciltlik belgesel nitelikte “Çağdaş 1985” isimli kitap ile kutlayan Mine Sanat, Nişantaşı galerisinde genç kuşak sanatçıların çalışmalarını “PostHoc” başlığı altında sergilemeye devam ediyor.

Latince bundan sonra anlamına gelen PostHoc, İstanbul sanat ortamında 30 yılı geride bırakan Mine Sanat Galerisi’nin, kariyerine yeni başlayan sanatçılara alan yaratmak amacıyla düzenlemeye başladığı sergilerin ikincisi. Mine Sanat Galerisi, PostHock sergileri ile genç kuşak sanatçıların zaman içerisindeki yönelimlerini takip etmek, genç sanatçılara destek olmak gibi önemli bir sorumluluğu da yerine getirmeyi amaçlıyor.

Mine Sanat 30. yıl etkinlikleri kapsamında, Hande Özdilim ve Dolunay May küratörlüğünde hazırlanan, PostHoc II sergisinin açılışı, 16 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Her sanatçının birden fazla çalışmasıyla yer aldığı sergi süresince belirlenecek bir günde, galeri mekanında, "Mine Sanat 30. Yıl" kavramını merkez edinen bir adet eserin üretileceği workshop (teknik ve malzeme seçimi sanatçılara bırakılacak) düzenlenecektir. 12 sanatçının katılımı ile gerçekleşecek workshop sürecinde, 30 yıllık galeri arşivi kolektif eser üretiminde faydalanmaları için sanatçılara açılacaktır. Söz konusu workshop görsel kayıt altına alınarak ilerleyen dönemde belgesel olarak yayınlanacaktır. Workshop da her sanatçının ürettiği işlerin bir araya gelmesinden oluşacak ortak işin, Contemporary İstanbul 2015 fuarında sergilenmesi planlanmaktadır.

Açılışı 16 Haziran 2015 Salı günü saat 17:30’da gerçekleşecek olan “PostHoc II” sergisi, 31 Temmuz 2015 tarihine kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı Merkez şubesinde izlenebilir.

Sergide Yer Alacak Sanatçılar
Ahu Akkan
Ekin Can Bayrakdar
Gülşah Bayraktar
Onur Çetin
Murat Kosif
Ahmet Can Mocan
Cansu Tanpolat
Tuna Üner
Filiz Piyale Yakar
Erkan Yaprakkıran
Serdar Yörük
Mine Zereyalp

PostHoc II

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT