Rezan Özger Ufkun Ötesi

Tarihler: 21 Mart 2011 Pazartesi ~ 04 Nisan 2011 Pazartesi

Yer: Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi

Adres: Akasyalı Sokak No:3 4.Levent İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 279 27 10

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 21, 2011 ~ Nis 4, 2011

Ressam Rezan Özger’ in 10. Kişisel Resim Sergisi “Ufkun Ötesi” 21 Mart–4 Nisan tarihleri arasında Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi’nde sanat severlerle buluşuyor.

Rezan Özger’in sanatına ve son sergisine dair kaleme aldıkları: Ben resim yaparken, yani önümde tuvalim, paletimde renklerim ve elimde fırçalarım varken, çizgilerin ve renklerin dünyasında kaybolurum. Benim için bildiğimiz zaman durur, bildiğimiz dünya yitip gider. Ben resmimin içine, renklerimin arasına karışırım, orada yeniden varolurum.

İşte o zaman gerçekten yaşarım. Yüreğimdeki coşku dökülür tuvalime renk renk, ışık ışık. Yaşamı, sevgiyi ve doğayı renklerimle harmanlarken bu muhteşem, bu gizemli evrenin ve bu güzel dünyanın bir parçası olduğumu duyumsar, sevinçli bir heyecana bulanırım. “Yaşamak ne güzel şey be kardeşim...” dizeleri gelir aklıma. Özenir, yaşama dair öyküler de yazarım zaman zaman. Ben yaşamayı ciddiye alırım. Öylesine ki, yaşama dair her şeyi öğrenmek için deli bir merak beslerim içimde, hiç solmayan. Yani ben yaşamaya dair yüreğimdeki renkleri, biçimleri tuvalime dökmek için resimler yaparım… Yaşadım diyebilmek için.

Bu sergimde fırçam bu kez ufkun ötesinde, bir parçası olduğumuz evrende dolaşıyor. Yakın evren diyelim; ışıklarına, oluştukları maddelere bilgi olarak ulaşabildiğimiz ya da ulaşabildiğimizi sandığımız yaşadığımız dünyaya görece yakın evrenden görüntülerde. Fırçamın izlerinde oluşan gök cisimlerinin gerçek olduğunu var saysak bile görünümleri ve ışıkları kim bilir kaç bin ışık yılı öncesinden geliyor.

Belki benim resmimde yaşamaya başlamadan ya da onları ilk kez görünür kılan objektiflere yakalanmadan binlerce ışık yılı öncesinde, ya bir süper novaya dönüşmüşler ya da kara delik olarak çok farklı biçimde yok olmuşlardı. Evrenin bir parçası olarak ben bu evreni insanlar için görünür kılmak istiyorum.“Ufkun Ötesi” bu anlamdaki çalışmalarımın ilki olacak diyebilirim.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT