Sandra Çavdar & Koray Ariş - InDreams

Sandra Çavdar & Koray Ariş - InDreams

Tarihler: 27 Kasım 2018 Salı ~ 05 Ocak 2019 Cumartesi

Yer: Ekavart Gallery

Adres: Askerocağı cad. Ritz Carlton Otel, Süzer Plaza No:15 Gümüşsuyu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 81 31

Faks: 0212 252 81 31

Web: http://www.ekavartgallery.com

E Posta: info@ekavartgallery.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 27, 2018 ~ Oca 5, 2019

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, Sandra Çavdar ve Koray Ariş’in “InDreams” adlı resim ve heykel sergisine 27 Kasım - 5 Ocak tarihleri arasında Ekavart Gallery’de ev sahipliği yapıyor.

Sanat olgusunu duyularla izlemenin ötesinde, kalıcı bir izlenim bırakacak şekilde düzenlenmiş serginin küratörlüğünü, uzun senelerdir koleksiyonerlik yapan Osman Çarmıklı üstleniyor. Sanatçıların yapıtlarının tınılarıyla algılanabilmesi, rüya dünyasına girebilmek ve seyredenlerin belleklerinde yer edebilmek için yapılan müzik, ışık ve görsel katkılar farklı bir sanatsal deneyim yaşatıyor.

“InDreams” sergisi Sandra Çavdar’ın ve Koray Ariş’in eserlerini bir araya getirerek mekan düzenlemesi, ışıklandırma ve betimleyici ses dokusu ile sanatın sihrini algılama noktasını sürdürebilir kalıcı bir düşe dönüştürüyor. Sergi yaptığı tüm duyulara hitap eden düzenlemeler ile ziyaretçilerinin duygularla yüklü belleklerinin hafifliğin uçarılığına dönüşeceği, batılın karanlığından ve objelerin dünyasına teslimiyetten bu hafiflikte uzaklaşacakları iddiasında.

Sandra Çavdar’ın yapıtları soyut bir esintiyle başlamış. İşlerinin kendi kendilerinden başka beyan edeceği bir şeyi olmadığını düşünen sanatçının çalışmalarındaki boşluk, içinden uçarı varoluşların büyük bir gürültüyle fırlayacağı bir alem gibi sezinleniyor. Bu alem sergide diğer tüm duyusal etkilerin katkılarıyla kendini hissettiriyor ve rastlantısal öğelerle karşımıza çıkıyor. Prospero’nun tiradındaki “rüyaların mayası”, bellekte kalıcı olarak hafifliğini hissettiriyor.

Usta Koray Ariş’in yapıtları ise hareketlenmeye çağırıyor tüm ziyaretçileri.
Sanatçılar düşsel bir anı yakalayarak onu kaydetmemizi amaçlıyorlar.

Türkiye’de bir ilk olan “INDREAMS” sergisini ziyaret edecekler, çok daha somut ve kendi gözleriyle deneyimleyerek sanatsal bakış açılarına farklı bir boyut kazandıracaklar. Bu sergi aynı zamanda kolektif bir heyecanla gerçekleştirilen, iyileştiren “şeylerin” yapılma, keşfedilme, öğrenilme sürecinin de paylaşılma arzusudur.

<

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT