Selçuk Artut - Forever Sonsuza

Tarihler: 02 Aralık 2011 Cuma ~ 31 Aralık 2011 Cumartesi

Yer: CDA-Projects

Adres: İstiklal Cad. Mısır Apt. No:163 K.2 D.5 Beyoğlu / İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 251 12 14

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 2, 2011 ~ Ara 31, 2011

Kaos, Endüstri Devrimi ve Dünya Savaşları'nın meyvesi olarak insanları beslemiştir. Forever Serisi bu kaos ve makina yapısına başka bir kaldırımdan bakan minimal ve mükemmeliyetçiliği barındıran bir çalışmalar serisidir. Elektrik var oldukça, programlanmış hareketlerini yapmaya devam edecek sergideki küresel mükemmel formlar fiziki dünyada şaşmaz bir çizgiyi minimalist bir tavırla gezinmektedirler. Bu gezinti hali insanı düşünmekten vazgeçirecek bir tekrar içinde süregelecektir.

“Forever serisindeki işleri üretirken kullandığım irili ufaklı birçok motor ortaya çıkardıkları dönüş hareketleri ve bu sayedeki tekrar yetenekleri ile ürettiğim kinetik eserlerin mekanizmasının temel yapısını oluşturdular. Programlayarak ayrı ayrı karakterler kazandırdığım motorlar tasarlanmış arayüzler sayesinde eserlerin hareket modülleri oldular.”

Forever sergisinde birbirinden farklı 9 adet kinetik programlanmış heykel çalışması görmekteyiz. Bu çalışmaları kalıplaşmış tanımlarla ifade etmek oldukça zor. Forever isimli sergide sihirbazlık çizgisinde kalan sarsamadığımız görsel gerçekliğin oluşturduğu inancın sınırları sorgulanıyor.

Aynı zamanda müzik dünyasında Replikas’tan da tanıdığımız Selçuk Artut’un çizgi dışı sanat çalışmaları 02 Aralık-31 Aralık 2011 tarihleri arasında Beyoğlu Mısır Apartmanı’ndaki CDA-Projects’de görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT