Sena / 2

Tarihler: 19 Şubat 2009 Perşembe ~ 14 Mart 2009 Cumartesi

Yer: X-İst

Adres: Abdi İpekçi Cad. Kaşıkçıoğlu Apt. No:46 D.2 Nişantaşı / İstanbul İstanbul

Telefon: 212 291 77 84 - 212 291 77 84

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 19, 2009 ~ Mar 14, 2009
"2"
Sena
19 Şub - 14 Mar 2009

2006 yılında Londra’da University of Arts-Central Saint Martins`te grafik sanatlar bölümünden mezun olan Sena, 2005 senesinden günümüze sanat projeleri geliştirmeyi sürdürüyor.

Sanatçı, yurtiçi ve yurtdışında eserleriyle yer aldığı etkinliklerden kazandığı deneyimlerle, durduğu noktayı şu şekilde tanımlıyor: "Resim yapmanın bir bilgi transferi olduğunu anladığımdan beri kodlama, işaretler, semboller ve simgelerle ilgileniyorum. Etrafımızı sarmalayan bu görünenler ve görünmeyenler dünyasının çevirisini yapıyorum. Resim ve diğer formlar sayesinde bulduğum yanıtları sizlere ve geleceğe aktarıyorum. Aşk`a ve O`nun gücüne inanıyorum. Sahip olduğum ve doğruluğundan emin olduğum en değerli şey bu sanırım." Sergi isminin "2" olmasının ilk nedeni, Sena`nın 2. kişisel sergisi olması. Diğer nedenler ise sanatçıya özel bir anlam boyutunda değer kazanıyor: "Dünyaya hepimizin bir bütünün iki yarısından biri olarak geldiğimizi düşünüyorum. Dünyadaki her şey de bu ikilik sistemler üzerine kurulu. Bunu hepimiz biliyoruz. Doğru-yanlış, kadın-erkek, savaş-barış, iyi-kötü, gece-gündüz, karanlık-aydınlık, geçmiş-gelecek, sen ve ben... Bu liste uzayıp gidiyor. Sizden ricam, bütüne ait olduğunuzu unutmamanız. Yaptığımız her şey bütünü ve bir sonrakini etkiliyor. Bilin ki ikiniz, her şeyi değiştirebilirsiniz."

Sena; 2005-2006 arası, Türkiye`de sokaklarda yaşayan çocuklara dikkat çekmek ve halka bu konuda farkındalık getirebilmek amacıyla gerçekleştirilen ARTI PROJE`yi başlattı. Bu proje, 2005 yılı içerisinde Londra - Central Saint Martins Sanat Üniversitesi`nde üretilen en iyi 10 projeden biri olarak seçildi. 2006, 2007 ve 2008 yıllarında Contemporary İstanbul Sanat Fuarı`na yapıtlarıyla katılan Sena, 2008`de 1. Uluslararası Tahran Bienali`nde ve İsveç`te gerçekleşen "Genç İstanbul" sergisinde resimlerini sanatseverlerin ilgisine sundu. "BİR" adlı ilk kişisel sergisini 2008`de İstanbul`da açan sanatçının 2. solo sergisi "2", 19 Şubat-14 Mart 2009 tarihleri arasında Galeri x-ist`te görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT