Sudarshan Shetty - Çekip Gitmek / Yürüyüp Gelmek

Sudarshan Shetty - Çekip Gitmek / Yürüyüp Gelmek

Tarihler: 12 Eylül 2019 Perşembe ~ 15 Eylül 2019 Pazar

Yer: Contemporary Istanbul - Akbank Sanat Standı

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 12, 2019 ~ Eyl 15, 2019

Akbank Sanat bu yıl 12-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Contemporary Istanbul’da yer alan standında Hint çağdaş sanatının önde gelen isimlerinden Sudarshan Shetty’nin “Çekip Gitmek / Yürüyüp Gelmek, Walking Away / Coming A Way” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın üstlendiği sergide bir video, bir de yerleştirme eseriyle yer alacak olan Sudarshan Shetty’nin sanat pratiği insanın evrensel var oluş gerçeğini sınar nitelikte.

Küratör Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, sergi ile ilgili değerlendirmesinde şöyle diyor: “İnsanoğlu yeryüzünde kültür oluşturmaya başladığı ilk günden beri kendi tapınağını kurma çabası içinde. Gerçekle gerçek ötesinin, bilinenle bilinmeyenin arasındaki bu yapılar gökyüzüne doğru uzanan kolonlar, geniş, büyük ve derin alanlar insanın meçhulle olan hesaplaşmasıdır. Shetty’nin sergisi aramanın gerçekliği üstüne kuruluyor. Gitmek ve gelmek, aramakla ilgili süreçlerdir. Her arayış mutlaka bulmakla sonuçlanmayabilir. Tıpkı her yolculuğun bir yere varmak zorunda olmaması gibi. Shetty, uzun yolun anlamını, insanın doğduğu andan itibaren çıktığı o uzun yolu, aramanın ve bulmanın trajiğini sorguluyor. Ve ana soru ortada duruyor: gitmek geri dönmemek midir?”

Sudarshan Shetty’nin Çekip Gitmek / Yürüyüp Gelmek isimli sergisi Contemporary Istanbul kapsamında 12-15 Eylül tarihleri arasında Akbank Sanat standında görülebilir.

Küratör: Hasan Bülent Kahraman

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT