Tansel Türkdoğan ‘Minimal Boşluk İzleri’

Tarihler: 01 Mart 2011 Salı ~ 31 Mart 2011 Perşembe

Yer: Kare Sanat Galerisi

Adres: Abdi İpekçi Cad. Ada Apt. No:22/9 K:3 Nişantaşı İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 240 44 48

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 1, 2011 ~ Mar 31, 2011

Kare Sanat Galerisi 1 – 31 Mart 2011 tarihleri arasında Tansel Türkdoğan’ın “Minimal Boşluk İzleri” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Küratörlüğü Denizhan Özer tarafından yapılan sergide, sanatçı kapitalist üretim ilişkileri ile şekillenen hayatı ve katmanlaşarak büyüyen yaşam sorunsalının arkasında kalan perdelenmiş gerçekleri irdelemektedir.

Arındırılmış yüzeyler üzerinde monokrom renk anlayışı ve soyut anlatım dili ile kavramsal bir derinliğe ulaşan kamufle imgeler, sanatçının oluşturduğu özgün ifade yeteneği ve akılcılığının göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

1966 yılında Antakya`da doğan sanatçı 1987 yılında Gazi Üniversitesi, Resim bölümünden mezun oldu. 1987-1993 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinde, master ve doktora yaptı. 1998 yılında doçent, 2004 yılında profesör olan sanatçı, yurtiçinde ve yurtdışında açtığı 17 kişisel sergi haricinde konsepte dayalı birçok gurup sergisi içinde yer aldı, atölye çalışmaları yaptı, çeşitli sempozyum ve söyleşilere katıldı.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT