Ten ve Ruh Sergisi

Ten ve Ruh Sergisi

Tarihler: 15 Eylül 2022 Perşembe ~ 31 Aralık 2022 Cumartesi

Yer: Evliyagil Dolapdere Artoda

Adres: Serdar Ömer Paşa Caddesi No: 11 Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 15, 2022 ~ Ara 31, 2022

Evliyagil Dolapere, küratörlüğünü Beral Madra’ nın üstlendiği Ten ve Ruh sergisini 15.09.-31.12.2022 tarihleri arasında ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye’de öne çıkan Müze Evliyagil ve PAPKO/Öner Kocabeyoğlu koleksiyonlarından seçilmiş, 1980’ler ve 1990’larda doğmuş olan 13 sanatçının eserlerinden bir araya gelen sergi, Çağdaş Sanatı her iki koleksiyon ekseninde ele alarak beden imgesine odaklanıyor.

Müze Evliyagil Ankara’ da Ekim 2022’de açılacak olan Sanat Umudun En Yüksek Biçimidir sergisine paralel olarak kurgulanan Ten ve Ruh sergisi, Evliyagil Dolapdere’ de genç kuşağın üretimlerine odaklanarak tamamlanıyor.

Beral Madra “Ten ve Ruh” sergisi ile ilgili şunları söylüyor; Beden yalnız bir resim ya da heykel değildir, Ruh ve düşünceyi içerir, bedenin var olduğu ortamı yansıtır ve var olan her şeyle ilişki kurar. Sanat üretiminde beden; yapıldığı döneme ve coğrafyaya ilişkin sosyal, siyasal, ekonomik, kültürel gerçekleri, oluşumları anlamayı ve yorumlamayı önerir.

Bu sergideki beden imgesi üstüne odaklanmış yapıtlar bu kuşak sanatçıların yaşadıkları dönemin oluşumları ve gerçekleri üzerine düşüncelerinin, yorumlarının ve eleştirilerinin metaforlarıdır. Kuşkusuz bu sergi yalnız insan bedeni üstünden izleyiciye bir yıldırma mesajı göndermeyi içermiyor, aynı zamanda genç kuşak sanatçıların toplumsal yapı içinde nasıl bir sorumluluk ve öngörü taşıdıklarını da gösteriyor. Sanatçının sorguladığı bu bedenler, günümüzdeki kimlikler sorununun irdelenmesi gerektiğini işaret eder.

Ten ve Ruh sergisi 15.09.-31.12.2022 tarihleri arasında Perşembeden Pazara Evliyagil Dolapdere’ de görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT