Tılsımlı Rastlantısalı Serbest Bırakan Sanatçı Özdemir Altan Galeri Artist’de

Tarihler: 15 Aralık 2010 Çarşamba ~ 10 Ocak 2011 Pazartesi

Yer: Galeri Artist

Adres: Ayazmadere Cad. No:4 Fulya İstanbul

Telefon: 0212 227 68 52

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 15, 2010 ~ Oca 10, 2011

‘Sanat birbirinden farklı, kavram, köken, yapı ve mantıkların bir araya gelmesiyle oluşur. Fakat şu bir gerçektir ki birbirine en yabancı olanlar rastlantısal olarak bir araya gelenlerdir.’

Kendine özgü kurgu dünyasıyla çağdaş Türk resminin gelişimine katkıda bulunan, Türk resminde kendi kuşağı ve kendinden sonraki sanatçıların tamamına yakınını etkileyen sanatçı Özdemir Altan, deneysel ve çoğulcu anlayışla yaptığı ‘Yeni Elemantarizm’ adlı sergisiyle 15 Aralık 2010- 10 Ocak 2011 tarihleri arasında Galeri Artist’in konuğu.

Sanatsal espasın birbirinden farklı kavram, köken, yapı ve mantıkların birleşmesiyle oluştuğunu, uç noktada kanıtlamak amacıyla rastlantısal buluşma yöntemini geliştiren ve radikal espas yorumuyla şaşırtıcı bir bütünlüğü eserlerine taşıyan Altan, resimlerinin aykırılıklarla dünyayı yakaladığına inanıyor.

Özdemir Altan Hakkında
1931 yılında doğdu. 1956 yılında İDGSA Resim Bölümü Zeki Faik İzer Atölyesi’ni bitirdi. 1963-1965 Paris Bienalleri başta olmak üzere çok sayıda uluslararası ve ulusal etkinliklere katıldı, çok sayıda kişisel sergiler açtı. Yazar ve konferansçı olarak yaygın bir isim yaptı. Modern, avangart düşünce, pop art ve özellikle post-modernin Türkiye’deki öncülerinden olan sanatçı, Türkiye’de ilk küratörlük eylemi olan Avni Lifij sergisini 1968 yılında açtı.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT