Tutku Bulutbeyaz - Süpermarket

Tarihler: 14 Mayıs 2013 Salı ~ 03 Haziran 2013 Pazartesi

Yer: Galeri Artist Istanbul

Adres: Ayazma Cad. No:4 Fulya Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 227 68 52

Faks: 0212 258 09 32

Web: http://http://www.galeriartist.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 14, 2013 ~ Haz 3, 2013

Bulutbeyaz'ın sergi için oluşturduğu seride 1945 sonrası başlayan yoğun tüketim eğiliminin 80'ler orta doğusunda, kendisine ve dünya pazarında yer bulmaya çalışan, yakın tarihte askeri darbe yaşamış bir ülkenin kabuklarını kırmaya çalıştığı bir dönemde doğmuş olmanın ve 90'lı yıllarda ülkesindeki çalkantılı yönetim ikliminin gündelik hayatının Bulutbeyaz'a etkilerini görmekteyiz.

Eserlerinde birimsel tekrarları, resmin katmanları arasındaki geçişler için kullandığını görüyoruz. Sanatçı, resimlerindeki metinlerin ve logoların araç değil amaç olarak kullanılmasının altında yatan sebebin 1995 yılında Ankara’ya taşınmalarından sonra evlerine bağlattıkları kablolu yayın olduğunu söylüyor. Bauhaus'tan, Dada'dan ve özellikle Pop-Art'ın temellerinden beslenen Amerikan Görsel Medyasının Kablolu Yayın aracılığı Bulutbeyaz'ı kısa sürede etkilemesi kaçınılmaz oluyor ve plastik sanatların imajlarına televizyon sayesinde erişme şansı yakalıyor, bu yüzden kablolu yayının ve dolayısıyla televizyonun kendi sanatı için çok önemli bir yeri olduğunu söylüyor. Eserlerinde kullandığı malzemelerin ve yüzeylerin neredeyse tamamı ihtiyaca göre süpermarketlerin çeşitlenmesi sonucu oluşan yapı marketlerden sağlanmakta, bu da üretim sürecinde eserlerine konu olan alanlarda daha fazla vakit geçirmesini sağlıyor.

Tutku Bulutbeyaz - Süpermarket

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT