Yuşa Yalçıntaş - Yuka

Yuşa Yalçıntaş - Yuka

Etkinlik Sergi Yuşa Yalçıntaş - Yuka

Tarihler: 05 Aralık 2018 Çarşamba ~ 02 Mart 2019 Cumartesi

Yer: Pi Artworks

Adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mah Mumhane Caddesi No:46-50 Karaköy İstanbul

Telefon: (0212) 245 13 23

Web: http://www.piartworks.com/

E Posta: info@piartworks.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 5, 2018 ~ Mar 2, 2019

Yuşa Yalçıntaş'ın ikinci kişisel sergisi Yuka*, 5 Ocak - 2 Mart 2019 tarihleri arasında Pi Artworks İstanbul'da açılıyor. Serginin ismini aldığı 'Yuka' sözcüğünün sözlük anlamları, izleyiciye içerdiği şifreli dil ile ilgili ipuçları verip, serginin sınırlarını çiziyor.

Sanatçının 2016 yılında Pi Artworks İstanbul'da gerçekleşen Causa Sui isimli ilk kişisel sergisindeki ezoterik ögeler, ritüel - oyun ilişkisi ve ikonografi, Yuka'da bu kez 'günlük eylemler' ile devam eder. Sanatçının bu sergide yer alan, özel bir amaç için bir araya getirilmiş unsurlar içeren komposizyonlarının oluşturduğu teatral kurgu, sergi mekanın mimari formuyla birleşerek mistik bir mekan oluşturur. Kompozisyonlarında kullandığı aksonometik açılar ve bunun geliştirdiği teknik kuralların izin verdiği sınırlar dahilinde çizdiği figür, nesne ve diğer mekansal ögelerin üstüne bastığı 'zemin' burada mercek altındadır. Sergide her ne kadar ön plana çıkarılan günlük eylemler olsa da, eylemler esnasında bireylerin etkileşimde bulundukları nesneler ve mekan, tapınç nesneleri haline gelir. Günlük yaşamdaki eylemlerin gelenek ile olan bağlantısı; hem insan davranışlarını şekillendiren öge, hem de bir paradoks olarak karşımıza çıkar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Festival Konser Parti Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT