Amatör Tiyatrolar Festivali

Tarihler: 01 Haziran 2009 Pazartesi ~ 11 Haziran 2009 Perşembe 1-11 Haziran 2009 - Saat: 6:0

Yer: Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi

Ücret: Ücretsiz

Nereden Alınır: www.kultursanat.org

Adres: İstiklâl Caddesi Şahkulu Bostanı Sokak No:8 Tünel Beyoğlu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0 212 293 12 70 (3 HAT)

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 1, 2009 ~ Haz 11, 2009
Amatör Tiyatrolar Festivali başlıyor…
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’ye bağlı Gösteri Sanatları Merkezi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Amatör Tiyatro Festivali’nin 7.’si 1-11 Haziran tarihleri arasında Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi tiyatro salonunda gerçekleştirilecek.

Her yıl olduğu gibi üniversitelerin yanı sıra amatör tiyatro heyecanını yaşatan tiyatro gruplarının da katıldığı Tiyatro Festivali’nde bu sene şu gruplar yer alıyor: Ar-El Üniversitesi Çam Sakızı Çoban Armağanı Ekibi (Artiz Mektebi), Fatih Üniversitesi Tiyatrosu-Tiyatro Fatih (Eylül Zaman İçinde), Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Ah Şu Gençler), Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Git Gel Dolap), Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu Tiyatro Kulübü (Sevgi Karakolu), Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Ziyaretçi), Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü (Kadın Oyunları), Maltepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü Oyuncuları (Bozuk Düzen), Bakırköy İş Adamları Derneği TiyatroMUZ (Yansımalar), İstanbul Ticaret Üniversitesi Tiyatro Kulübü (Oyun Nasıl Oynanmalı), Bilgi Üniversitesi Tiyatro Triole (Bir Varmış Hep Varmış), Tiyatro Veto (Carar Ana’nın Silahları), Tiyatro Biz Bize (Tarçın Bey Evleniyor), Gösteri Sanatları Merkezi (Pusuda), Yaşar Tiyatrosu (Akıl Defteri), Sakarya Gençlik ve Spor Kulübü Tiyatrosu (Ben Sana Söylemiştim), Marmara Üniversitesi Mizah Kulübü (Kaymaklı Dondurma Rengindeki O Güzelim Takım Elbise), Marmara Üniversitesi Mimikomedi Tiyatrosu (Beni Hatırladınız mı), Eyüp Otakçılar Lisesi Tiyatro Topluluğu Oyuncuları (Yedekçi), Fatih Belediyesi Tiyatro Topluluğu (Gelincik).

Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek Festival süresince bütün oyunlar ücretsiz olarak seyredilebilecek.

Gösteri Sanatları Merkezi Eğitmenlerinden oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucu, her yıl olduğu gibi En İyi yapım, en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu ve jüri özel ödülü kategorilerinde ödüller sahiplerini buluyor.

Tiyatro eğitiminde 15. Yılını kutlayan Gösteri Sanatları Merkezi, bir yandan düzenlediği Festival ile amatör tiyatroların heyecanına tercüman olurken öte yandan iki yıl boyunca eğitim verdiği öğrencilerin mezuniyet heyecanını seyirci ile buluşturuyor. Bu anlamda, İBB Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde 12 Haziran 2009 Cuma günü saat 19.30’da başlayacak programda, hem amatör tiyatrolara ödülleri verilecek hem de Gösteri Sanatları Merkezi’nin 2. Sınıf mezunları geleneksel Türk tiyatrosunun usta ismi Rauf Altıntak’ın yönetiminde Şinasi’nin Şair Evlenmesi adlı oyununu seyirciyle buluşturacak. Ayrıca, Suat Veral’ın tasvirlerinden ve Rauf Altıntak’ın arşivinden oluşan bir Geleneksel Türk Tiyatrosu sergisi de fuayede davetlilere sergilenecek.

Gösteri Sanatları Merkezi tiyatro kursu ön kayıtları başladı…
İBB Kültür A.Ş.’ye bağlı olarak tiyatro alanında yazarlık, oyunculuk, çocuk kursu (8-12 yaş), gençlik kursu (12 -16) kurs ön kayıtları başladı. Gösteri Sanatları Merkezi, tiyatro alanında teorik ve pratik derslerden oluşan iki yıllık yoğun bir müfredatın takip edildiği, alanında deneyimli usta oyuncu, yazar ve dramaturglardan oluşan bir eğitici kadrosuna sahip… Öğrenciler iki yıl boyunca geleneksel Türk tiyatrosu ve Batı tarzı oyunculuğa dair derslerden oluşan yoğunluklu bir eğitim alıyor.
Detaylı bilgi ve başvuru formu için: 0212 288 90 72 / 0212 274 30 66, www.kultursanat.org


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT