Beyond Belonging III - Almancı!

Tarihler: 15 Haziran 2009 Pazartesi ~ 20 Haziran 2009 Cumartesi 12 – 20 Haziran 2009 - Saat: 20:0

Yer: Garajİstanbul

Ücret: tam: 25 TL / indirimli: 20 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Gişeleri, www.biletix.com ve Garajistanbul Gişe

Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 Karaköy İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 212 244 44 99

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 15, 2009 ~ Haz 20, 2009

13 Haziran, Cumartesi
Ziyaret*

Ballhaus Naunynstrasse
saat: 20.00, tam: 25 TL / indirimli: 20 TL
Berlin: İkinci Dünya Savaşı`nda kentin üzerine yağan binlerce bombalardan biri patlamamış halde bulununca mahalleler boşaltılır, insanlar geçici barınaklara yerleştirilir.
Geçmişle açık bir hesabı vardır hepsinin ve hesap Berlin`de görülecektir; gemişin günümüzü her daim yakaladığı Berlin`de. Çok farklı kuşaklardan ve tiyatro geleneklerinden gelen oyuncu ekibi içinde Rainer Werner Fassbinder`in oyuncusu Heide Simon da sahne alıyor.
*Gösteri sonrası yönetmen ve oyuncularla söyleşi
15 Haziran, Pazartesi
Öte Taraf*

Hebbel am Ufer ve Nurkan Erpulat
saat: 20.00, tam: 25 TL / indirimli: 20 TL
Oyun, Nurkan Erpulat`ın Berlin`de yaşayan Türkiye kökenli eşcinsel erkeklerle yaptığı röportajlara dayanıyor. Oyunun odak merkezinde, eşcinsel ve Türk gibi kalıplaştırılmış, hem başkaları tarafından biçimlemdirilen hem de öznelerin kendilerinin belirlediği iki kavram yer alıyor. Öte taraf, çoğunluk topluma ilişkin aidiyet söylemine farklı bir pencereden bakıyor. Geçen yılki prömiyerinden sonra Ballhaus Naunynstrasse`de oynamaya devam eden oyun, son olarak Bern Çağdaş Tiyatro Festivali ve Duisburg Akzente Festivali`ne davet edildi.
*Gösteri sonrası yönetmen ve oyuncularla söyleşi
16 Haziran, Salı
Bir İhtiyar Şiiri*

Hebbel am Ufer Prodüksiyonu
saat: 20.00, tam: 25 TL / indirimli: 20 TL
Tamer Yiğit ve Branca Prlic, Kreuzberg`de bulunan bir okulun bahçesinde gençlerle gündelik yaşamları üzerine söyleşilerde bulundu. Bu gençlerin hayat deneyimleri, özlemleri ve dertleri, oyunun temelini oluşturuyor. Yiğit ve Prlic, genç oyuncularıyla birlikte, insanları kazanma ve dışlama ilkesi üzerinde yükselen bir sisteme karşı ve bu sistem üzerine hikayeler anlatıyor.
*Gösteri sonrası yönetmen ve oyuncularla söyleşi
18 Haziran, Perşembe
ZEY`BrEak*

Ballhaus Naunynstrasse Prodüksiyonu
saat: 19.00, tam: 25 TL / indirimli: 20 TL
ZEY`BrEak dünyada başka bir benzeri olmayan Zeybek danslarıyla Breakdance`ı buluşturuyor. Zeybek kültürü, nasıl saygı, gurur, sadakat ve bireysellik temelinde yükseliyorsa, HipHop kültürü de bu değerlerden yola çıkıyor. Kendi özyaşam öyküsünden hareket eden Memiş ile onun aynası olan Yavuz Topuz, ayrılığın, yolların ve kavuşmaların kendini durdurak bilmeden tekrarlayan hikayesini anlatıyor.
*Gösteri sonrası yönetmen ve oyuncularla söyleşi
20 Haziran, Cumartesi
Mezuniyet Buluşması-2.Kuşak*

Alaylılar Prodüksiyonu
saat: 17.00, tam: 25 TL / indirimli: 20 TL
Onlar başkomiser, milletvekili, müzik yapımcısı ya da Emel Zeynelabidin örneğinde olduğu gibi rüştünü ispatlamış dinsellik talepleriyle medyanın ilgi odağı olmuş sahsiyetler. Anne babaları, daha iyi bir hayat kurmak için, kırk yıl önce, çoğu misafir işçi olarak, Almanya`ya gelmiş. Toplumsal yaşamda yüksek mevkilere gelmiş ikinci kuşak altı Türk-Alman sahneye çıkıyor, Mezuniyet Buluşması`nın çıkış ve varış noktasını bu kahramanlar oluşturuyor.
*Gösteri öncesi saat 16.00`da yönetmen ve oyuncularla söyleşi

beyond belonging III ALMANCI!
Tiyatro ve Film Festivali
12 – 20 Haziran 2009

Genç Alman-Türk yönetmenlerden 5 tiyatro projesi ALMANCI! Festivali`nde garajistanbul`da
İstanbul ve Berlin arasındaki kardeş şehir ilişkisinin 20. yıldönümü kutlamaları kapsamında ve Ernst Reuter Girişimi çerçevesinde, Goethe-Institut Istanbul, Kulturprojekte Berlin ile açılışını bu sezon yapmış olan Ballhaus Naunynstrasse ve Hebbel Am Ufer tiyatroları, “Beyond Belonging III – ALMANCI!”yı sunuyor ve bu programla Berlin’den tiyatro ve göç bağlamında en yeni ve yaratıcı örneklerden bir demeti İstanbul’a taşıyor.
Festivalin 5 tiyatro gösterisi garajistanbul`da gerçekleşiyor.

Beyond Belonging III - Almancı!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT