Bir de Bana Sor

Tarihler: 21 Ocak 2014 Salı ~ 21 Ocak 2014 Salı Saat:20:30

Yer: Profilo Kültür Merkezi Kücük Salon

Ücret: Tam 45.00 TL, Öğrenci 35.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Cemal Sahir Cad. No: 33 Profilo Alışveriş Merkezi Zemin A Şişli İstanbul

Telefon: 0212 216 44 00

Faks: 0212 216 44 10

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 21, 2014 ~ Oca 21, 2014

Ayşe Arman'ın eşcinseller ve aileleriyle yaptığı röportajlardan yola çıkılarak yazılan "Bir de Bana Sor", sizlerle buluşuyor.

Yönetmen: Ferdi Merter
Oyuncular: Arzu Budak, Mehmet Ali İşgüder, Ezel Kalkan, Gonca Elmas Akay, Oğuz Gülay, Ahmet Ali Micanoğlu, Cansın Eroğlu, Cüneyt İngiz, Beste Hoşses

Beden mi ruhun yoksa ruh mu bedenin giysisidir?

Onlar yanlış bedende doğduklarına inanıyorlardı. Özü bir diğer cinsi hissederken, bedeni toplum tarafından dönülmez bir biçimde tescillenmişti.

Nüfus kağıdı mavi iken pembe düşlerin yasağında yükselen isyanları kabul görecek miydi? Ya da pembe giysilerle büyürken kucağına verilen oyuncak bebeğe yabancı olduğunu özgürce haykırabilecek miydi?

Toplumun homofobik yaklaşımına karşı koyabilecek güçleri var mıydı? Bir anne babanın yıllar boyunca seslendiği isimden ve evladından vazgeçmesi kolay mıdır?

Onlar çaresizlikten, iflah olmaz yalnızlıklarından, çocuklarının acımasızca dışlanmalarından dolayı bir araya geldiler. Çocukları için omuz omuza direnmek, onları doğal yaşamda bir başına bırakmamak için çözüm aradılar...

Bir klinikte 5 hayat, 5 evlat, 5 farklı ebeveynin çığlıkları... Cinsel kimliklerin tüm gerçekliğiyle dışa vurumu... Kabul görmek için verilen mücadeleler...

Onlar cesurlar... Çocuklarını yeni kimliğiyle hayata bağlamak için kararlılar... Ya siz? Siz çocuğunuza yeterince ebeveyn olabiliyor musunuz?

Ayşe Arman'ın eşcinseller ve aileleriyle yaptığı röportajlardan yola çıkılarak yazılan bu oyun hayatın belki en acımasız tuzağını anlatıyor...

- Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT