Burnunu Kaybeden Palyaço

Tarihler: 10 Aralık 2016 Cumartesi ~ 10 Aralık 2016 Cumartesi 10 Aralık 2016 14:00

Yer: Massk Sahne

Ücret: 1. Kategori - 33.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Maslak Mah. Akasya Sk. 2 T108 / 1 Sarıyer İstanbul

Web: http://www.massksahne.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 10, 2016 ~ Ara 10, 2016
Burnunu Kaybeden Palyaço, Massk Sahne'de çocuklarla buluşacak.

"Uygur Çocuk Tiyatrosu; 2009 yılında usta tiyatro sanatçısı Nejat Uygur’un oğlu Suha Uygur’un Genel Sanat Yönetmenliği’nde Filiz Senger ile birlikte kuruldu. Yaptığı farklı çocuk oyunları ile dikkat çeken Uygur Çocuk Tiyatrosu, en büyük hayali çocuklar için tiyatro yapmak olan usta sanatçının bu hayalini bir nebze olsun hayata geçirmek amacıyla yola çıktı…

Tiyatronun hayata geçirdiği tüm çocuk oyunları; hem çocukları hem de ebeveynlerini eğlendirirken bilgilendirmek, ele aldığı konu hakkında farkındalık yaratmak üzere hazırlanan projeler. 

2009 – 2010 tiyatro sezonunda sahnelenen ilk çocuk oyunu "Bu Dünya Hepimizin"; Çevre ve Orman Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığı onayı almış olup, 2010 – 2011 tiyatro sezonunda sahnelenmeye başlayan "İyilik Ağacı" ve 2011 – 2012 tiyatro sezonunda sahnelenmeye başlayan "Küçük Kız" ve "Yıldızlar" oyunları ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla hazırlandı… 2011 – 2012 tiyatro sezonunda sahnelenmeye başlayan diğer bir oyun olan "Kırmızı Pabuçlar" ise kısa bir süre önce aramızdan ayrılan büyük sanatçı Esin Afşar tarafından Türkçe’ye uyarlanan bir Andersen masalıdır. 

Bu oyunların ardından 2012 – 2013 tiyatro sezonunda "Uğur Böceği Pani ve Muhteşem Serüveni" ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla "Pamuk Prenses Mikroplar Ülkesinde" adlı 2 yeni oyun daha sahnelendi. 2013 – 2014 tiyatro sezonunda ise yine Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla "Güneşe Yolculuk" adlı oyun sahneye konmuştur.

2014 – 2015 tiyatro sezonuna "Güneşe Yolculuk", "Mıknatıs Çocuk" ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla hazırlanan "Çocuk Ülkesi" adlı çocuk oyunları ve "Muhteşem Kurt" adlı kukla tiyatrosu işe yoluna devam eden tiyatro Burnunu Kaybeden Palyaço ile Massk SAHNE’de…

Şimdi size bir soru... Yanız, mutsuz, oyun oynayacak arkadaşı bile olmayan küçük bir kral mı olmak istersiniz; yoksa insanlara mutluluk dağıtan, onlarla bir şeyler paylaşmanın güzelliğini tadan bir palyaço mu? Kötü kalpli biri olan sirk patronu, sirkte çalışan Palyaço'ya yeterli para vermemektedir. Bir gün Palyaço, gösterinin ortasında açlıktan bayılınca, sirkin patronu onu işten kovar. Bu yetmiyormuş gibi, bir de kırmızı burnunu alıp çok uzaklara atar. Bu durumda tam palyaço olunamayacağından, bizim palyaço burnunu bulmak için yola koyulur.

Yaki adındaki çocuk ona burnunu bulması için yardım edecektir. Bir tesadüf sonucu burnun Komik ve Komik Yamağı'nda olduğunu öğrenirler. "Komik" ve "Komik Yamağı" buldukları palyaçonun burnunu, yeni krala hediye ederek ödülü alırlar, fakat beğenmezler. Bunun üzerine; "Komik" ve "Komik Yamağı", önce yeni kralın tacını çalarak, sonra da "sanki tacı kendileri bulmuş gibi" krala geri vererek, daha büyük ödüller alabilmenin peşine düşerler. Fakat "Yaki" ve "Palyaço", "Komik" ve "Komik Yamağı"nın bu kirli oyununu ortaya çıkarır... Ve "Palyaço" burnunu kraldan geri alır..."

Yaş Grubu : +3 yaş
Yazan: Nilbanu Engindeniz
Yöneten: Birol Engeler
Genel Sanat Yönetmeni: Suha Uygur
Yapımcı: Filiz Senger
Müzik: Tuğrul Onur Avdan
Dekor: Atölye Fİ
Kostüm: Maskara by Altınok
Koreografi: Oğuzhan Oğuz
Tasarım: Hande Dilek Akçam
Ses – Işık: Kağan Öztop
Oyuncular: Erhan Temiz - Giray Ayla - Murat Akçay - Özge Ceylan Koruklu - Sinem Akar
Perde: Tek perde
Süre: 55 dakika

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT