Debokrasi

Tarihler: 08 Ekim 2016 Cumartesi ~ 08 Ekim 2016 Cumartesi 08 Ekim 2016 20:30

Yer: Özel İzmir Tiyatro Bab-ı Sanat Sahnesi

Ücret: 1. Kategori - 30.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 8, 2016 ~ Eki 8, 2016

İzmir Tiyatro - Meydan-i Sühan Oyuncuları, "Debokrasi" oyunu ile 8 Ekim'de Bab-ı Sanat Sahnesi’nde...

(Varsayımsal filozof Debokrites’in sorgulaması)

2 Perde Komedi

XIV. Direklerarası Seyirci Ödülleri: Özgün Yeni Oyun Ödülü.

"Genel, gelen ve özel istek üzerine: 2013 Yılında prömiyerini gerçekleştirdiğimiz oyunumuz Debokrasi ile 2500 yıl öncesinden bu güne kadar “demokrasi” kavramını sorgulamaya devam ediyoruz. Gündemi bir kez daha önceden yakaladığımız Debokrasi oyunumuzla; sahnelendiği ilk günden beri de geleceğe ışık tutmayı ihmal etmiyoruz. Hem gündemi önceden yakalaması, hem de tarz, tür ve yöntemimiz gereği kendi dinamikleri içinde gelişimini sürdürebilen bir oyun olan “Debokrasi'yi hala seyretmediniz mi?"

"(Özel) İzmir Tiyatro Meydan-i Sühan Oyuncuları, Geleneksel Türk Tiyatrosu, Ortaoyunu alt yapılı, tarzlar, türler, yöntemler ve sanat akımlarından doğru, gerekli bir biçimde faydalanan, uygulayan, aralarında geçişler yapan, kendi kültürünü çağa uygun bir biçimde geliştirip, geleneksel kaynaklardan aldıklarını çağdaş sentezlerle ileri götüren, açık biçim (epik)ağırlıklı, kendine özgü tarzını oluşturmuş diyalektik bir sentez tiyatrodur. Ayrıca konvansiyonel, alışılagelmiş tiyatroya karşı “ Alternatif tiyatro” kimliği taşımaktadır.

Bu tarzda ve türdeki oyunlarımızın, hazırlık aşamasıyla birlikte oynandığı sürece, her oyunu bir laboratuvar ortamındaki deney olarak gören ve yaşayan oyuncularımızla gerçekleştirdiğimiz uygulamalara seyirci üzerindeki planlanmış etkisi açısından “ Psikanaliz Tiyatro” adı verilmiştir.

Farz edelim vardı, farz edelim o da bir varlıktı. Her devrin filozofu, varsayımsal filozof Debokrites’ ten bahsediyoruz. “Olsaydı da bazı kavramları sorgulasaydı, nasıl olurdu?” İşte bu soru havada kalmasın diye; hayatta kendisine biçilen rolü oynayacak Debokrites’in nüktelerle dolu serüvenine tanık olacaksınız.

Epik bir şahsiyet ve diyalektik yansımalar demokrasi ve felsefe kavramları hiç bu kadar komik, anlaşılır ve zevkli olmamıştı.

Kendi devrinde değil, geniş zamanda dolaşan Debokrites: Geçiyordum uğradım diyerek demokrasiyi arıyor. Gelip geçici biri gibi görünse de, aslında hiç gelmiyor ve de hiç geçmiyor. Diğer bir yandan da doğruları söylemekten geri kalmıyor."

“İnsan saygın bir bireydir, öyle tane tane sayılan biri değil.”

''Debokrites''

Taklit Alanlar

Tarkan Osoy, Ayhan Özer, Tahsin Çakır, Selda Günönü, M. Emin Ökmen, Tolga Çetiner,Başak Karaldı, Ece Gökalp, Fahir Zencirci

Her Bilet Bir Fidan

İzmir Tiyatro - Meydan-i Sühan Oyuncuları, Ege Orman Vakfı ile yaptığı anlaşma ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve "Her Bilete Bir Fidan" uygulamasına devam ediyor. Kampanyada satın alınan her bilet için 1 fidan dikilecek ve 5 yıl süre ile sulaması, çapalanması da yapılacak. Fidanın sertifikası oyunun bitiminde hemen teslim edilecek. Siz de bunun bir parçası olun ve bir oyun süresince tüketilen enerjinin ve yaratılan karbon salınımının en az 100 bin katını doğaya oksijen olarak armağan edin.

 

- Etkinlik belirtilen saatte başlayacaktır.- Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır.- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

Debokrasi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT